stat4u
Korsze. BURMISTRZ W KOŃCU PODDAŁ SIĘ ! - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. BURMISTRZ W KOŃCU PODDAŁ SIĘ !

Różne » Korsze. BURMISTRZ W KOŃCU PODDAŁ SIĘ !

Data:24.09.2017 (ost. aktualizacja 24.09.2017 19:56)
  • Grzyb w mieszkaniu Wójcików/Archiwum
    Grzyb w mieszkaniu Wójcików/Archiwum

Kilka lat temu rodzina Wójcików otrzymała mieszkanie komunalne w Warnikajmach w gminie Korsze (powiat kętrzyński). Wcześniej był tam magazyn nawozów. Od samego początku mieszkanie było zagrzybione pomimo przeprowadzonego remontu.

Niezrozumiały upór burmistrza

W sprawie interweniowało wiele osób i instytucji, od dziennikarzy, posłów, prawników po wojewodę i premiera RP. Niestety, burmistrz Korsz pozostawał nieugięty.

Nawet wyniki badań olsztyńskiego sanepidu nie przekonały Ostrowskiego do zmiany zdania. A przypomnijmy, że pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie w kwietniu 2016 roku dokonali poboru prób w "mieszkaniu", by określić i ocenić znajdujące się tam bakterie i grzyby. Po analizie badanego materiału sanepid stwierdził obecność licznych grzybów i bakterii, których stężenie przekraczało 5-krotnie (bakterie) i 3-krotnie (grzyby) przyjęte umowne normy.

Jak stwierdzili badający, występujące w powietrzu zarodniki grzybów mogą wpływać na rozwój astmy, alergicznych nieżytów nosa, zapalenia spojówek, a także powodować zapalenie skóry, biegunki, zatrucia z bólem głowy, zaburzeniami immunologicznymi i wiele innych chorób.

Rodzinnego horroru ciąg dalszy

Tymczasem Wójcikowie nie dość, że musieli dalej „mieszkać z grzybem”, to zostali poinformowani, że złożono do sądu wniosek „z urzędu”, by pozbawić ich praw do dzieci. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jednym z argumentów uzasadniających złożenie takiego wniosku były … złe warunki mieszkaniowe rodziny.

Ponadto w mieszkaniu zaczęli pojawiać się policjanci w związku z anonimowymi zgłoszeniami pod numer alarmowy.

Siła mediów ?

Praktycznie od samego początku nasza redakcja wspierała rodzinę Wójcików. Sprawą zainteresowały się również inne media, m.in. Radio Olsztyn, które zaangażowało się w rozwiązanie problemu.

Dziennikarze olsztyńskiej rozgłośni, Kinga Grabowska i Wojciech Chromy w maju tego roku kolejny raz odwiedzili Wójcików i burmistrza Korsz .

/Materiał Radia Olsztyn Tutaj/

Jak można usłyszeć w zrealizowanym przez dziennikarzy materiale, Ryszard Ostrowski publicznie zadeklarował, że inne większe mieszkanie rodzina otrzyma jeszcze w tym roku.

Strony: