stat4u
Korsze. Czy przewodnicząca Rady Miejskiej w Korszach przekroczyła swoje uprawnienia? - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Czy przewodnicząca Rady Miejskiej w Korszach przekroczyła swoje uprawnienia?

Aktualności » Korsze. Czy przewodnicząca Rady Miejskiej w Korszach przekroczyła swoje uprawnienia?

Data:21.03.2014 (ost. aktualizacja 21.03.2014 09:01)
  • ilustracja do tekstu
    ilustracja do tekstu

Decyzją Prokuratury Generalnej należy pochylić się nad zdarzeniem z Sesji Rady Miejskiej w Korszach, do którego doszło 13 grudnia 2013r. Sprawa została przekazana do  Prokuratury Rejonowej w Kętrzynie, a dotyczy ewentualnego przekroczenia uprawnień przez przewodniczącą Rady Miejskiej w Korszach.

Chodzi o zdarzenie, które opóźniło rozpoczęcie obrad Rady Miejskiej w Korszach 13 grudnia 2013r. Wówczas to przewodnicząca Rady Miejskiej w Korszach - Czesława Józefa Orłowska-Staniszewska nakazała dziennikarzom Telewizji Mazurskiej ustawić się w miejscu, które kilka minut wcześniej ustaliła ad hoc jako miejsce przeznaczone dla mediów. Sytuacja o tyle kuruiozalna, że dziennikarze stali w miejscu przeznaczonym dla mieszkańców, w którym ma prawo przebywać każdy. To jednak nie spodobało się Orłowskiej.

Dziennikarze odmówili wykonania, ich zdaniem,bezpodstawnego i śmiesznego polecenia. Wówczas to Czesława Józefa Orłowska-Staniszewska nakazała obecnemu w sali obrad komendantowi Straży Miejskiej przymusić dziennikarzy do wykonania jej nakazu. Kiedy to nie przyniosło skutków, komendant dokonał wezwania policji, która nie przyjechała prawdopodobnie nie widząc podstaw do interwencji. Sesja rozpoczęła się z opóźnieniem, a dziennikarze pozostali na swoim miejscu.

Co ciekawe, obecni wówczas dziennikarze TVP Olsztyn i Radia Olsztyn nie zostali poinstruowani przez przewodniczącą.

Tomasz Dudziak