stat4u
Korsze. DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI, BYĆ MOŻE NIE DOSZŁO DO TRAGEDII - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI, BYĆ MOŻE NIE DOSZŁO DO TRAGEDII

Aktualności » Korsze. DZIĘKI ANONIMOWEJ INFORMACJI, BYĆ MOŻE NIE DOSZŁO DO TRAGEDII

Data:02.01.2017 (ost. aktualizacja 02.01.2017 14:06)
  • Ilustracja do tekstu/ Internet
    Ilustracja do tekstu/ Internet

Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z dalszej jazdy. Zdarza się, że w tych działaniach funkcjonariusze są wspierani przez obywateli, którzy anonimowo informują policję, gdzie i jakim autem jedzie pijany kierowca. Właśnie dzięki takiemu zgłoszeniu, być może, nie doszło do tragedii.

Wczoraj około godz. 20.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez anonimową osobę, która zwróciła uwagę na podejrzane manewry kierowcy forda, który jeździł w jednej z miejscowości w gminie Korsze. Osoba zgłaszająca podejrzewała, że kierujący fordem może być pijany. Oficer dyżurny przekazał natychmiast informację patrolom policyjnym będącym w terenie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli opisany przez świadka pojazd. Podejrzenia osoby zgłaszającej były słuszne. Jak się okazało, kierujący autem 35-letni mieszkaniec gminy Korsze był pijany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, jak wynikało z ustaleń, do 2021 roku mężczyzna miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za złamanie zakazu sądowego może mu grozić kara 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Kętrzyn/jk