stat4u
Korsze. Gdy usłyszał, że żona zadzwoniła po pomoc, pijany uciekł rowerem z domu - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Gdy usłyszał, że żona zadzwoniła po pomoc, pijany uciekł rowerem z domu

Aktualności »  Korsze. Gdy usłyszał, że żona zadzwoniła po pomoc, pijany uciekł rowerem z domu

Data:02.09.2013 (ost. aktualizacja 02.09.2013 15:59)
  • ilustracja do tekstu
    ilustracja do tekstu

Wczoraj o godz. 20.30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od kobiety, że w mieszkaniu awanturuje się nietrzeźwy mąż. Do konfliktu pomiędzy małżonkami miało dojść w jednej z miejscowości w gminie Korsze. Kiedy funkcjonariusze dojeżdżali pod wskazany adres, zauważyli jadącego rowerem mężczyznę, który chwilę wcześniej miał się awanturować. Kiedy policjanci zatrzymali mężczyznę okazało się, że 51-letni Henryk M. jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W rozmowie z kobietą funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kiedy usłyszał, że dzwoni  po pomoc uciekł z mieszkania. Mężczyzna by szybko oddalić się z miejsca wsiadł na rower. Daleko nie odjechał, ponieważ na jego drodze stanęli, jadący na interwencję, policjanci. Henryk M. został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara do roku pozbawienia wolności. O zachowaniu agresywnego 51-latka zostanie również poinformowany dzielnicowy rejonu.

KWP Olsztyn

JK