stat4u
Korsze. HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA OTWARTA ! - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA OTWARTA !

Aktualności » Korsze. HALA WIDOWISKOWO-SPORTOWA OTWARTA !

Data:21.01.2017 (ost. aktualizacja 21.01.2017 13:15)
  • fot. Tomasz Dudziak
    fot. Tomasz Dudziak

Gmina Korsze ma w końcu halę sportową. Można dyskutować czy to odpowiednia chwila, by wydawać miliony na halę, kiedy zadłużenie gminy jest tak wysokie. Faktem jest, że obiekt powstał i będzie służył mieszkańcom. Przynajmniej pieniądze publiczne nie zostały w tym przypadku „przejedzone”, choć będzie to inwestycja, do której trzeba będzie pewnie dopłacać.
Jednakże wczorajsze otwarcie pozostawia niesmak. Można odnieść wrażenie, a potwierdzają to mieszkańcy,  że Ryszard Ostrowski zrobił sobie z uroczystości wiec wyborczy. Większość oficjalnej części to wystąpienie burmistrza, który przedstawił subiektywny obraz  10 lat swoich „rządów” w gminie.  Nie dość, że trwało to mniej więcej tyle co wystąpienia Fidela Castro, to nagłośnienie całej imprezy, mówiąc delikatnie,  pozostawiało wiele do życzenia. Przybyli na uroczystość już po kilku minutach nie słuchali opowieści Ostrowskiego o „mlekiem i miodem płynącej”  krainie - gminie. Nawet zaproszeni oficjele, przyzwyczajeni do takich „klimatów” , sprawiali wrażenie znudzonych.  
Ryszard Ostrowski wyróżnił też tych, którzy przyczynili się do powstania hali, a także wybranych radnych, tych samych, którzy byli przeciwni obniżeniu jego pensji.
Z trybun można było usłyszeć wiele komentarzy co do organizacji wydarzenia oraz ogólne niezadowolenie.
To jest otwarcie hali czy wiec wyborczy ? –pyta pani Patrycja obecna na trybunach. Przecież to jest jakaś farsa – dodaje.
W podobnym tonie wypowiada się pan Jan.  – Cieszę się, że powstała ta hala, bo będzie służyła nam wszystkim, ale to otwarcie to jakiś kabaret! Burmistrz moim zdaniem jest nieprofesjonalny.
Nie sposób nie zgodzić się z wypowiedziami mieszkańców.  Włodarz powinien reprezentować wszystkich bez względu na sympatie i antypatie. Otwarcie inwestycji to wydarzenie doniosłe dla lokalnej społeczności i powinno być dalekie od lokalnej polityki i propagandy.


Faktem jest, że gmina Korsze ma halę z prawdziwego zdarzenia i nikt jej tego nie odbierze. Oby każdy mieszkaniec mógł z niej korzystać. Nie tylko „znajomi królika”.


Tomasz Dudziak/ Nord