stat4u
KORSZE I RESZEL W WOJEWÓDZKIM FINALE "Z PODWÓRKA NA STADION" O PUCHAR TYMBARKU - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

KORSZE I RESZEL W WOJEWÓDZKIM FINALE "Z PODWÓRKA NA STADION" O PUCHAR TYMBARKU

Aktualności » KORSZE I RESZEL W WOJEWÓDZKIM FINALE "Z PODWÓRKA NA STADION" O PUCHAR TYMBARKU

Data:16.04.2016 (ost. aktualizacja 16.04.2016 23:07)
  • SP Korsze/fot. Dudziak/Tumowski/Żywicka
    SP Korsze/fot. Dudziak/Tumowski/Żywicka

W czwartek i piątek stadion "Jezioraka" w Iławie był areną wojewódzkiego finału " Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku.

Powiat kętrzyński reprezentowali uczniowie z Korsz (U-8 chłopcy, dziewczęta U-10 i U-12) oraz z Reszla ( chłopcy w kategorii U-10 i U-12).

W czwartek mistrzami województwa zostali chłopcy w kategorii U-8 reprezentujący SP Korsze. W finale pokonali UKS Mały Jeziorak 3:1. Wcześniej wygrali w grupie z SP 19 Elbląg i rozgromili SP Bratjan 10:1. W ćwierćfinale nie dali szans SP 2 Górowo Iławeckie strzelając 10 bramek i nie tracąc żadnej, a w półfinale z AMO Olsztyn wygrali 1:0. 

Tego samego dnia rywalizowały również dziewczynki z SP Korsze oraz chłopcy z SP Reszel w kategorii U-10. Obydwie drużyny zakończyły rozgrywki na rywalizacji grupowej nie wychodząc ze swoich grup. Zawodniczki z Korsz przegrały z SSP Tylice oraz UKS Mały Jeziorak, natomiast młodzi piłkarze z Reszla wygrali z SP Ruszkowo, ale ulegli rywalom z SP 3 Olecko i UKS Mały Jeziorak.

W piątek w rozgrywkach powiat kętrzyński w kategorii U-12 reprezentowały dziewczyny z SP Korsze i chłopcy z SP 3 Reszel. Zawodniczki z Korsz wyszły z grupy pokonując SP Lubomino i przegrywając z SP Miłki. W ćwierćfinale uległy jednak rywalkom z PMOS Pisz 0:3 mimo, że w pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem, przeważały na boisku i były bliższe zdobycia bramki.

Młodzi piłkarze z Reszla w kategorii U-12 zajęli w grupie 1. miejsce pokonując SP 1 Pisz i UKS 2 Nidzica. W ćwierćfinale wygrali z SP Łęcze 5:2, a w półfinale trafili na późniejszego zwycięzcę  SSP 4 Iława przegrywając 0:1. W meczu o 3. miejsce chłopcy z SP 3 Reszel ulegli zespołowi SP 6 Ełk 2:3.

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych:

U-12 CHŁOPCY - SSP 4 IŁAWA

U-12 DZIEWCZYNKI - SP 18 MAMY TALENTY OLSZTYN

U-10 CHŁOPCY - SP JEZIORANY

U-10 DZIEWCZYNKI - SP BISKUPIEC

U-8 CHŁOPCY - SP KORSZE

U-8 DZIEWCZYNKI - SP RYBNO

Drużyny z Iławy i Jezioran (chłopcy) oraz Biskupca i Olsztyna (dziewczynki) pojadą do Warszawy, gdzie od 29 kwietnia do 01 maja będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie w ogólnopolskich finałach, które zostaną rozegrane na Stadionie Narodowym.

Zwycięzcy w kategorii wiekowej U-8 zakończyli rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

Reprezentanci SP Korsze:

CHŁOPCY U-8

Adam Dobrowolski, Filip Kryński, Wiktor Przygoda, Igor Skomorok, Dawid Sochacki, Paweł Sonnak, Aleksander Szłapka, Wojciech Tumowski, Szymon Żywicki

 

DZIEWCZYNKI U-10

Otylia Chwedorowicz, Maja Czajdo, Emilia Kozińska, Daria Lazurkiewicz, Aleksandra Mierzwińska, Aleksandra Sochacka, Emilia Wiktorko

 

DZIEWCZYNKI U-12

Magdalena Błażewicz, Wanessa Dudziak, Wiktoria Gajdamowicz, Amelia Hagel, Marcelina Kijanka, Julia Kozińska (kontuzjowana), Katarzyna Michałowska, Nadia Predko, Julia Przygoda

Opiekun/trener - Andrzej Bukiejko
 

oprac. Tomasz Dudziak