stat4u
Korsze, Kętrzyn. TWIERDZI, ŻE WARZYWA Z JEGO DZIAŁKI MAJĄ PRZEKROCZONE NORMY OŁOWIU, ALE SPRZEDAJE JE W KĘTRZYNIE - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze, Kętrzyn. TWIERDZI, ŻE WARZYWA Z JEGO DZIAŁKI MAJĄ PRZEKROCZONE NORMY OŁOWIU, ALE SPRZEDAJE JE W KĘTRZYNIE

Aktualności » Korsze, Kętrzyn. TWIERDZI, ŻE WARZYWA Z JEGO DZIAŁKI MAJĄ PRZEKROCZONE NORMY OŁOWIU, ALE SPRZEDAJE JE W KĘTRZYNIE

Data:29.03.2015 (ost. aktualizacja 29.03.2015 16:50)
  • Kętrzyn, fot. Tomasz Dudziak
    Kętrzyn, fot. Tomasz Dudziak

Jeden z podkorszeńskich rolników, będący jednocześnie aktywnym i jednym z  bardziej agresywnych i wulgarnych aktywistów „Komitetu na rzecz Ochrony Środowiska i Zdrowia Mieszkańców miasta Korsze”, wykrzykuje wszędzie, że jego warzywa skażone są ołowiem i nie może z tego powodu znaleźć zbytu na nie. Pojawia się na sesjach organów samorządowych w powiecie kętrzyńskim, a nawet w województwie wymachując transparentami mówiącymi o zatrutych warzywach i histerycznie, wręcz spazmatycznie, próbuje do swojej teorii przekonać samorządowców .

A tymczasem nasz bohater spokojnie sprzedaje swoje ziemniaczki, kapustkę, marcheweczkę i inne zebrane z pola warzywka w jednym z osiedlowych sklepików w Kętrzynie.

Dotarliśmy do niewielkiego kiosku, należącego prawdopodobnie do tego  rolnika, na jednym z kętrzyńskich osiedli. Ekspedientka sprzedając nam ziemniaki zapewniała, że pochodzą one „prosto od gospodarza” spod Korsz i są przebadane przez sanepid. Nie tylko zresztą ziemniaki, ale pietruszkę, kapustę, seler,  buraki, marchew też, jej zdaniem, można śmiało spożywać.

Postanowiliśmy zapytać u źródła jak jest faktycznie ze sprzedawanymi płodami rolnymi.

Udało nam się skontaktować z rolnikiem spod Korsz należącym do „Komitetu na rzecz Ochrony Środowiska i Zdrowia Mieszkańców miasta Korsze”. I choć na początku rozmowy słysząc pytanie o warzywa z jego pola odpowiedział w swoim stylu „ a ch… Ciebie może to obchodzić”, to ostatecznie potwierdził w swojej chaotycznej wypowiedzi, że warzywa są przebadane i dopuszczone do obrotu.

Tomasz Dudziak


 

  • icoRozmowa.mp3, Rozmowa z rolnikiem z „Komitetu na rzecz Ochrony Środowiska i Zdrowia Mieszkańców miasta Korsze”