stat4u
Korsze, Kętrzyn. ZATRZYMALI 20-LETNIEGO PIRATA DROGOWEGO - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze, Kętrzyn. ZATRZYMALI 20-LETNIEGO PIRATA DROGOWEGO

Aktualności » Korsze, Kętrzyn. ZATRZYMALI 20-LETNIEGO PIRATA DROGOWEGO

Data:01.12.2016 (ost. aktualizacja 01.12.2016 14:41)
  • źródło: KPP Kętrzyn
    źródło: KPP Kętrzyn

Wczoraj o godz. 15.30 w Korszach policjanci z ruchu drogowego zauważyli, że kierujący pojazdem osobowym marki Renault Laguna przy przejeździe kolejowym nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i opuszczanych rogatek. Policjanci natychmiast podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Kierowca samochodu, pomimo wydawanych wyraźnych sygnałów do zatrzymania nie reagował. Zwiększył prędkość i odjechał w kierunku skrzyżowania dróg Korsze-Kętrzyn, gdzie popełnił kolejne wykroczenie wymuszając pierwszeństwo przejazdu innym kierowcom. Jakby tego było mało na kolejnym przejeździe kolejowym w miejscowości Tołkiny ponownie nie zatrzymał się przed oznakowanym przejazdem. 20-latek na torowisku wyprzedzając mercedesa uderzył w lewy bok pojazdu i uciekł z miejsca zdarzenia . Pirat drogowy w miejscowości Garbno ponownie spowodował kolizję drogową uderzając w zaparkowany pojazd i również odjechał z miejsca. Widząc blokadę policyjną skręcił w boczną drogę. Mieszkaniec gminy Korsze porzucił pojazd i zaczął uciekać w pobliskie pola. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów.

Wprawdzie przeprowadzone badanie stanu trzeźwości  mężczyzny nie wykazało, aby pił alkohol, jednak sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wyjaśniło powód zachowania 20-latka. Okazało się, że nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami gdyż stracił je za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do kwietnia 2017 roku.

Wkrótce odpowie przed sądem. Za złamanie zakazu sądowego grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Korsze nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

KPP Kętrzyn/jk