stat4u
Korsze. KORSZEŃSCY RADNI OBNIŻYLI PENSJĘ BURMISTRZOWI - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. KORSZEŃSCY RADNI OBNIŻYLI PENSJĘ BURMISTRZOWI

Aktualności » Korsze. KORSZEŃSCY RADNI OBNIŻYLI PENSJĘ BURMISTRZOWI

Data:29.12.2016 (ost. aktualizacja 29.12.2016 22:41)
  • Ryszard Ostrowski/fot. T.Dudziak
    Ryszard Ostrowski/fot. T.Dudziak

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Korszach nie należała do spokojnych. Kulminacyjnym punktem obrad było podjęcie uchwały dotyczącej wynagrodzenia burmistrza Korsz. A dokładniej obniżenia jego pensji.

Radni popierający burmistrza na różne sposoby próbowali przekonać radnych wnioskodawców, aby głosowali za pozostawieniem pensji burmistrzowi na obecnym poziomie.  Już na samym początku sesji, wnioskiem złożonym przez radną Orłowską-Staniszewską, próbowali zdjąć z porządku tę uchwałę.  Jednak wniosek przepadł.

Wówczas okazało się, że mimo otrzymania projektu uchwały do zaopiniowania przez prawnika, nie zrobiono tego.

Radni próbowali pokazać osiągnięcia burmistrza, dowodzili, że będzie zarabiał mniej niż zastępca, próbowali też wpłynąć na decyzję koleżanek i kolegów odnosząc się do znajomości z nimi. Szczególnie aktywna była radna Orłowska-Staniszewska i radny Woźniak.

Odczytano list 45 mieszkańców broniących uposażenia burmistrza, jak się później okazało … pracowników urzędu.

Nie pomogli zebrani na sali obrad znajomi burmistrza i pracownicy  podległych jednostek.

Na nic zdała się płomienna mowa Ryszarda Ostrowskiego, który przekonywał, że jest burmistrzem i nie ma możliwości dorobienia jakichkolwiek pieniędzy, a rodzinę ma obowiązek utrzymać.  Dalej twierdził, że jego wyniki ekonomiczne, inwestycyjne, organizacyjne dla wielu nie podlegają żadnej dyskusji, a chęć obniżenia mu pensji to prywatna wojna z jego rodziną. Powtarzał: „jestem człowiekiem może nie mściwym, ale jestem człowiekiem, który również chce dbać o swoją rodzinę”.

Wiceprzewodnicząca Wojtanis ripostowała twierdząc, że burmistrz zadbał należycie o swoją rodzinę wskazując na zatrudnienie jego dzieci.

Strony: