stat4u
Korsze. Kto kupi wieżę ? - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Kto kupi wieżę ?

Aktualności » Korsze. Kto kupi wieżę ?

Data:25.05.2013 (ost. aktualizacja 25.05.2013 13:40)
  • fot. archiwum
    fot. archiwum

Dnia 6 grudnia 2006 roku Ryszard Ostrowski zasiadł na fotelu burmistrza Korsz. A już 22 lipca 2007 rozpoczął od mocnego uderzenia sprzedając 2 zabytkowe wieże ciśnień za okrągłe 15 tysięcy złotych! Pisaliśmy o tym 6 kwietnia 2013r.

Informację tę potwierdził w rozmowie z nami Roman Rosicki - kierownik referatu Gospodarki Terenowej w Urzędzie Miejskim w Korszach.

Udało nam się skontaktować również z obecnym właścicielem zabytków, ale nie był zbyt rozmowny. Zasłaniał się brakiem czasu i pamięci. Poinformował jedynie, że jedna z wież (ta z kopułą) jest już wystawiona na sprzedaż. Na pytanie, jaką chce uzyskać za ten unikat cenę, ponownie zasłaniał się lukami w pamięci.

Odesłał nas jedynie na stronę internetową , gdzie wieża wystawiona została do sprzedaży pod numerem oferty 512/ZWC. Okazuje się, że można zostać szczęśliwym jej właścicielem już za kwotę … 90 tysięcy złotych. Jak wynika z ogłoszenia, jest to „super atrakcyjna cena”.

Czytamy również, że jest to „ Super miejsce na siedzibę firmy telemarketingowej, sklep internetowy, pracownię architektoniczną lub artystyczną, hostel, lokal gastronomiczny, lub po prostu na budynek mieszkalny”. Władze Korsz dokonując sprzedaży nie dostrzegły takich walorów. A szkoda.

Druga z wież nie jest obecnie do sprzedaży.

 

Może jednak władze Korsz powinny zastanowić się nad odkupieniem zarówno wystawionej na sprzedaż, jak i drugiej wieży? A może my – mieszkańcy dokonamy zbiórki publicznej
i odkupimy to, co nigdy, naszym zdaniem, nie powinno zostać sprzedane?

 

Tomasz Dudziak


 

Link do ogłoszenia o sprzedaży

http://www.dolana.pl/pokaz3.php?oferta_id=512