stat4u
Korsze. LIST CZYTELNIKA. SMRÓD WYWOŁUJĄCY WYMIOTY, SZCZURY I ZANIECZYSZCZONA WODA SPŁYWAJĄCA NA UPRAWY - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. LIST CZYTELNIKA. SMRÓD WYWOŁUJĄCY WYMIOTY, SZCZURY I ZANIECZYSZCZONA WODA SPŁYWAJĄCA NA UPRAWY

Aktualności » Korsze. LIST CZYTELNIKA. SMRÓD WYWOŁUJĄCY WYMIOTY, SZCZURY I ZANIECZYSZCZONA WODA SPŁYWAJĄCA NA UPRAWY

Data:29.06.2015 (ost. aktualizacja 29.06.2015 17:40)
  • fot. Czytelnik
    fot. Czytelnik

Dzień Dobry

Piszę ten list z prośbą o pomoc w sprawie sortowania śmieci (butelek plastikowych) na terenie działek przy ul.Polnej w Korszach.

Władze miasta Korsz uznały chyba, że rozwiązanie problemów "śmieciowych" miasta wymaga ofiar. Na terenach działek w Korszach zaplanowano stworzenie sortowni odpadów i.... wysypiska.
Rozumiemy problemy "śmieci" (tworzymy je między innymi w naszych domach) i nie próbujemy odsunąć tego problemu od siebie. Wiemy, że tworzenie sortowni butelek zawsze spotyka się z protestami lokalnych społeczności, ale budowa sortowni na Działkach - w miejscu wypoczynku ludzi, uprawy warzyw i i roślin budzi nasz uzasadniony protest.
Tu, gdzie dziś leżysz na trawie, obserwujesz ugniatanie butelek, a w upalne dni odczuwasz smród wywołujący wymioty. Uprawy są niszczone przez szkodniki (szczury, myszy), a zanieczczona woda spływa na te uprawy. 

Myśle że w tej sprawie jest kilka rozwiązań, ale chyba nasz Burmistrz i "władze miasta" mają większe problemy lub mało piniędzy, aby zrobić taką sortownię gdzieś na obrzeżach miasta.

mieszkaniec Korsz