stat4u
Korsze. Medialny lans nowego radnego? - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Medialny lans nowego radnego?

Aktualności » Korsze. Medialny lans nowego radnego?

Data:12.08.2013(ost. aktualizacja 12.08.2013 09:57)
  • żródło: Archiwum
    żródło: Archiwum

Nowy radny Rady Miejskiej w Korszach, Andrzej Wankiewicz, z wysokiego „C” zaczął wypełniać swój mandat. Tak przynajmniej wydawałoby się widząc promocję w jednej z gazet powiatowych.
Przypomnijmy. W maju 2013r doszło do wyborów uzupełniających
po rezygnacji z mandatu radnego jednego z lepszych, naszym zdaniem, samorządowców. Jedynym kandydatem był wspomniany wyżej Andrzej Wankiewicz, który 28 czerwca 2013 złożył ślubowanie podczas Sesji Rady Miejskiej w Korszach.
Jak pisze jedna z gazet powiatowych, nowy radny podczas lipcowej sesji Rady Miejskiej w Korszach zadawał burmistrzowi pytania.
Zapytał również o sprawę rodzin z Warnikajm, mieszkających w fatalnych warunkach w mieszkaniu należącym do zasobów gminy (sprawą zajmuje się nasza redakcja we współpracy z kancelarią prawną z Warszawy).
I nie byłoby nic złego w tym, że pan radny pyta, choć na pytaniach się tylko kończy. Bulwersują stwierdzenia radnego Wankiewicza, który z jednej strony rzekomo troszczy się o losy rodzin z Warnikajm, a z drugiej strony stwierdza, że „ zdaje sobie sprawę z życiowej nieporadności lokatorów, którzy w znacznej mierze sami przyczynili się do dewastacji mieszkań”.
Otóż szanowny Panie radny,
Nie ma Pan prawa oceniać ludzi twierdząc, że są życiowo nieporadni. Fakt braku zasobów finansowych nie świadczy o życiowej nieporadności. Chyba, że dla Pana. Można wręcz stwierdzić, że Ci ludzie są właśnie wyjątkowo poradni, bo mimo braku środków finansowych, kłopotów zdrowotnych dzieci, właśnie radzą sobie.
Ponadto, na jakiej podstawie stwierdza Pan, że w znacznej mierze przyczynili się do dewastacji mieszkań? Na jakiej podstawie wyraża Pan taką opinię?

Aby zabierać głos w jakiejś sprawie, należy najpierw zapoznać się z nią. Pan nawet nie pofatygował się, aby odwiedzić te rodziny.
Chyba, że słowa zamieszczone w gazecie, to nie Pana wypowiedź. Wtedy jednak świadczyłoby to o zupełnej bezradności, jeśli ktoś wypowiada się za Pana.
Miarą działalności w samorządzie jest skuteczność, a nie tylko zadawanie pytań, proszę Pana.

 

I na sam koniec. Nasza redakcja wyraża zadowolenie z faktu, że jest źródłem informacji. Cieszymy się, że nasza społeczna praca stanowi inspirację dla innych redakcji. Jednakże z samej przyzwoitości należałoby przynajmniej podpisać, kto jest autorem zdjęć czy też wskazać źródło informacji.


Tomasz Dudziak
Małgorzata Raczyńska