stat4u
Korsze. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Aktualności » Korsze. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Data:05.06.2013 (ost. aktualizacja 05.06.2013 13:51)
  • źródło: https://pl-pl.facebook.com/pages/MDP-OSP-Korsze
    źródło: https://pl-pl.facebook.com/pages/MDP-OSP-Korsze

Spod remizy w Korszach wyruszyliśmy już o godz. 6.00 rano. Na płycie stadionu sportowego KS "Zamek Kurzętnik" zameldowaliśmy się tuż przed samym rozpoczęciem zawodów. Młodzi pożarnicy z jednostek OSP rywalizowali w dwóch konkurencjach
( rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami). Wśród zespołów chłopców zwyciężyły Krotoszyny, przed Brzoziem Lubawskim. Trzecie miejsce przypadło MDP w Lenartach. Dalsze kolejne miejsca wywalczyły drużyny z Wrześni, Mątyk, Białej Piskiej, Godkowa, Żabin, Brzydowa, Kiwit, Sątop, Spytkowa, Miłakowa, Szkotowa, Bezled, Korsz i Braniewa.

Spośród drużyn dziewczęcych najlepiej wypadł team reprezentujący Rogóż przed Ostaszewem
i Ząbrowem. Czwarte miejsce zajęła Biała Piska,a dalej Żabiny, Świętajno, Miłakowo, Spręcewo, Pogrodzie, Galiny, Żabin i Korsze. 


Nasz zespół zaprezentował się słabo, ale widać było zaangażowanie i walkę. Były to nasze pierwsze zawody w nowym, odmłodzonym składzie. W trakcie zawodów nie zabrakło miłych akcentów z naszej strony. Nasi uczniowie w przerwie ożywili publiczność ... dołączając do tańca, który prezentowały nam dzieci z MOK w Nowym Mieście Lubawskim.

Miła zabawa, wesoła atmosfera i trochę złości na samych siebie. Tak można podsumować ten Dzień Dziecka z zawodami.

 - No cóż, troszkę szkoda wyników, jakie uzyskaliśmy, bo bardzo dużo sił i czasu włożyliśmy
w treningi - stwierdza opiekun MDP w Korszach - Paweł Krupczak.  Zawiódł nas również sprzęt. Dokładnie chodzi o noszaki do węży które są zapinane na zatrzask, a inne jednostki posiadały noszaki, które za pomocą jednego palca można było otworzyć. My niestety musieliśmy się szarpać. Jestem zadowolony z postawy naszych młodych adeptów. Powtarzam naszym dzieciom, że trening czyni mistrza i jak nie dziś, to jutro pokażemy tak na prawdę na co nas stać.  Liczę, że w następnych zawodach nie spanikujemy i pokażemy, że stać nas na mistrzostwo województwa - dodaje
 
 
Zapraszamy serdecznie do wstąpienia w nasze szeregi. Odwiedzajcie nas również na profilu Facebook. Tam codziennie aktualizujemy nowe informacje z życia straży pożarnej i nie  tylko.

https://pl-pl.facebook.com/pages/MDP-OSP-Korsze/315351921808510

Pozdrawiamy

Zarząd Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Korszach

(informacja przesłana przez Zarząd Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej
w Korszach)


Poniżej linki do filmików z zawodów (przesłane przez Zarząd Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej
w  Korszach)

">

" target="_blank">

" target="_blank">

" target="_blank">