stat4u
Korsze. NIETRZEŹWY PELETON ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. NIETRZEŹWY PELETON ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW

Aktualności » Korsze. NIETRZEŹWY PELETON ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW

Data:09.07.2016 (ost. aktualizacja 09.07.2016 17:54)
  • źródło: KWP Olsztyn
    źródło: KWP Olsztyn

Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników, dlatego policjanci konsekwentnie wykluczają ich z dalszej jazdy. Dotyczy to także nietrzeźwych rowerzystów. Zdarza się, że w tych działaniach funkcjonariusze są wspierani przez odpowiedzialnych obywateli, którzy informują policję, gdzie jedzie pijany kierowca.

W czwartek (07.07.2016) w gminie Korsze, właśnie dzięki takiemu zgłoszeniu, być może, nie doszło do tragedii.

Około godz. 23:00 do oficera dyżurnego kętrzyńskiej policji zatelefonował jeden z mieszkańców gminy Korsze, który poinformował, że pijana nieletnia dziewczyna wsiadła na rower i pojechała w kierunku miejscowości Glitajny.

Oficer dyżurny przekazał natychmiast informację patrolom policyjnym będącym w terenie. Funkcjonariusze jadąc trasą zauważyli czteroosobową grupę osób poruszających się jednośladami.

Policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystów. Jak się okazało w grupie była również wskazana nieletnia dziewczyna. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że trójka z czwórki jadących osób jest pijana.

Badanie stanu trzeźwości 17-latki wykazało, że kierowała rowerem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Jej towarzysze 23-letni Bartłomiej S. miał ponad 1,5 promila, natomiast 24-letni Adam M. ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 17-latka została przekazana pod opiekę trzeźwemu opiekunowi. Wszyscy nietrzeźwi rowerzyści odpowiedzą za kierowanie rowerami w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo nieletnia odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za przejaw demoralizacji, jakim w tym przypadku jest spożywanie alkoholu przed ukończeniem 18 roku życia.

Przypominamy!

Zgodnie z kodeksem wykroczeń za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo kara grzywny w wysokości do 5 000 złotych, natomiast ten, kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd (w tym rower), podlega karze aresztu albo karze grzywny.

KWP Olsztyn/jk