stat4u
Korsze. Obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Aktualności » Korsze. Obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Data:14.11.2013 (ost. aktualizacja 14.11.2013 18:40)

W Korszach uroczystości związane z obchodami 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się mszą świętą  w Kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Miłosierdzia. Licznie przybyli modlili się za ojczyznę. Proboszcz ks. Tomasz Stempkowski wygłosił okolicznościowe kazanie. Nie zabrakło pocztów sztandarowych, a wśród nich niezawodnych kolejarzy i strażaków.

Po nabożeństwie kontynuowano obchody w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach.

Rozpoczęto wprowadzeniem pocztów sztandarowych i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Szkoda tylko, że ograniczono się do jednej zwrotki. Akurat ten dzień był doskonałą okazją do odśpiewania wszystkich czterech zwrotek hymnu.

Następnie Burmistrz Korsz odczytał przemówienie, które w końcowej fazie dotyczyło gminy Korsze. Ryszard Ostrowski napomknął, że już za rok wybory samorządowe, Gmina Korsze jest gminą sprzyjającą inwestorom i że dzięki temu powstają miejsca pracy (czy na pewno burmistrz mówił o Gminie Korsze?).

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczną.

Tomasz Dudziak