stat4u
Korsze, Olsztyn, Nysa. WOJEWODZIE ARTUROWI CHOJECKIEMU NIE JEST OBOJĘTNE W JAKICH WARUNKACH MIESZKA RODZINA Z WARNIKAJM - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze, Olsztyn, Nysa. WOJEWODZIE ARTUROWI CHOJECKIEMU NIE JEST OBOJĘTNE W JAKICH WARUNKACH MIESZKA RODZINA Z WARNIKAJM

Aktualności » Korsze, Olsztyn, Nysa. WOJEWODZIE ARTUROWI CHOJECKIEMU NIE JEST OBOJĘTNE W JAKICH WARUNKACH MIESZKA RODZINA Z WARNIKAJM

Data:21.01.2017 (ost. aktualizacja 21.01.2017 22:05)
  • Wojewoda Artur Chojecki/źródło:portalsamorzadowy.pl
    Wojewoda Artur Chojecki/źródło:portalsamorzadowy.pl

Sprawa fatalnych warunków mieszkaniowych pięcioosobowej rodziny z Warnikajm (gmina Korsze, województwo warmińsko-mazurskie) wraca po raz kolejny.

Przypomnijmy. Rodzina z trójką małych dzieci mieszka od 2010 roku w zagrzybionym mieszkaniu należącym do zasobów mieszkaniowych gminy Korsze. Wcześniej były tam magazyny nawozów. Gmina Korsze przeprowadziła remont, ale już po kilku dniach pojawił się ponownie grzyb. Burmistrz Korsz uważa, że rodzina w nieprawidłowy sposób użytkuje mieszkanie poprzez nieodpowiednie ogrzewanie, wietrzenie oraz … gotowanie w kuchni.

Na początku grudnia ubiegłego roku sytuacją rodziny zainteresował się poseł na Sejm Janusz Sanocki kierując w tej sprawie pisma do burmistrza Korsz oraz Rzecznika Praw Dziecka. Losem trójki małych dzieci i ich rodziców przejął się również Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.  W piśmie z 11 stycznia 2017r, skierowanym do burmistrza Korsz, podkreśla konieczność dołożenia przez samorząd wszelkich starań,  aby zapewnić rodzinie bezpieczne warunki mieszkaniowe.

Wojewoda zaznacza również, iż „tworzenie warunków do zaspakajania  potrzeb mieszkaniowych wspólnoty mieszkaniowej  jest obowiązkiem nałożonym na gminę i należy do jej zadań”. Wskazał także, że obowiązek wsparcia i pomocy osobom i rodzinom najbardziej potrzebującym wynika również z ustawy o pomocy społecznej.

Teraz ruch należy do Ryszarda Ostrowskiego - Burmistrza Korsz.

 

Tomasz Dudziak