stat4u
Korsze, Olsztyn. SĄD ZADECYDUJE, CZY W GMINIE KORSZE PRZEPROWADZONE ZOSTANĄ PONOWNE WYBORY - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze, Olsztyn. SĄD ZADECYDUJE, CZY W GMINIE KORSZE PRZEPROWADZONE ZOSTANĄ PONOWNE WYBORY

Różne » Korsze, Olsztyn. SĄD ZADECYDUJE, CZY W GMINIE KORSZE PRZEPROWADZONE ZOSTANĄ PONOWNE WYBORY

Data:02.11.2018(ost. aktualizacja 02.11.2018 21:27)
  • Ilustracja do tekstu/Internet
    Ilustracja do tekstu/Internet

W dniu dzisiejszym do sądu wpłynął kolejny protest w związku z wyborami samorządowymi w gminie Korsze. Składający protest zarzucają nieprawidłowości w trakcie przeprowadzenia wyborów w Obwodowej Komisji Wyborczej w Sątocznie, gdzie wybierano radnych w dwóch okręgach: w okręgu nr 14 (sołectwa: Bykowo, Karszewo, Sajna Wielka) oraz w okręgu nr 15 (sołectwa: Kałwągi, Prosna, Sątoczno). Prawdopodobnie zostały wydane karty do głosowania z nieobowiązującym już podziałem gminy na okręgi.
Zdaniem protestujących, uchybienia te wpłynęły na wynik wyborów w ww. okręgach.

Kilka dni temu w tej sprawie wypowiedział się Piotr Sarnacki - dyrektor Krajowego Biura Wyborczego Delegatura w Olsztynie.

- Komisarz Wyborczy w Olsztynie III została poinformowana o nieprawidłowościach w sporządzeniu spisów wyborców w gm. Korsze. Ewentualne protesty wyborcze składane są do właściwego sądu okręgowego za pośrednictwem sądu rejonowego, bez pośrednictwa Komisarza Wyborczego. Jeżeli zostanie złożony protest wyborczy, to właściwy sąd zdecyduje o ewentualnych ponownych wyborach - zakomunikował Piotr Sarnacki.

Protesty zostały złożone, więc teraz to Sąd Okręgowy w Olsztynie podejmie decyzję, czy będzie trzeba powtórzyć głosowanie w gminie Korsze.

red.