stat4u
Korsze. Po emisji reportażu otrzymaliśmy wezwanie przedsądowe. - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Po emisji reportażu otrzymaliśmy wezwanie przedsądowe.

Aktualności » Korsze. Po emisji reportażu otrzymaliśmy wezwanie przedsądowe.

Data:05.12.2013(ost. aktualizacja 05.12.2013 20:13)

Jak już  informowaliśmy, ruszyła Telewizja Mazurska.
Telewizja, którą współtworzę, a której,  jak informuje w słowie wstępnym na stronie oficjalnej Ewa Szyszkowska-Papis - redaktor naczelna, misją jest być z Widzem i dla Widza. Założeniem programowym Telewizji Mazurskiej jest między innymi podejmowanie spraw społeczeństwa. Zazwyczaj są to tematy trudne, kontrowersyjne, które z różnych przyczyn nie mogą znaleźć prostego rozwiązania. Taką sprawą jest materiał opublikowany na stronie Telewizji Mazurskiej pt” Ołowiany problem”. Ukazujemy w nim działalność zakładu, która zdaniem mieszkańców, wpływa negatywnie na ich zdrowie.  Do tych mieszkańców również i my należymy, dlatego sprawą będziemy zajmować się nadal.
Tuż po emisji otrzymaliśmy wezwanie przedsądowe dotyczące rzekomego naruszenia dóbr osobistych w związku z zamieszczonym materiałem i żądanie między innymi zdjęcia materiału. Spodziewaliśmy się reakcji po emisji, ale nie spodziewaliśmy się akurat z tej strony, co było dla nas ogromnym zaskoczeniem. 

Oświadczamy, że z szacunku dla Widzów będziemy ignorować wszelkie tego typu działania, nie poddamy się żadnym naciskom i dalej będziemy realizować naszą misję, którą jest przekazywanie informacji. Uważamy, że przedstawiony materiał jest rzetelny i zgodny z literą prawa.

Liczymy też na to, że strona, która reprezentowana jest przez kancelarię prawną, wykaże sie odwagą cywilną i zamieści na naszej stronie treść wezwania, bowiem zastrzeżona została możliwość jego publikacji.
 

Tomasz Dudziak

redaktor naczelny