stat4u
Korsze. Po kontroli w spółce miejskiej „WIKOM” - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Po kontroli w spółce miejskiej „WIKOM”

Aktualności » Korsze. Po kontroli w spółce miejskiej „WIKOM”

Data:21.08.2013 (ost. aktualizacja 21.08.2013 13:08)
  • Autor: Tomasz Dudziak
    Autor: Tomasz Dudziak

Przypomnijmy. Miesiąc temu pisaliśmy o fatalnych warunkach pracy przy segregacji odpadów wtórnych w Korszach (19 lipca 2013r). Kobiety pracujące tam, skierowane przez Urząd Miejski, skarżyły się na warunki pracy uniemożliwiające jej świadczenie. Mówiły też, że poinformowały o sytuacji burmistrza i  że w odpowiedzi usłyszały, aby zwolniły się, jak im nie odpowiadają warunki pracy.

Już 4 dni po publikacji pojawił się w spółce „WiKOM” Wodociągi i Oczyszczanie Miasta spółka z o.o. inspektor z Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie. Jak wynika z protokołu pokontrolnego, inspektor kontrolę przeprowadził w dniach 23 i 25 lipca 2013.

Kontrola przeprowadzona została w siedzibie spółki przy ulicy Wojska Polskiego w Korszach oraz w miejscu czasowego składowania odpadów zebranych selektywnie w wynajętym magazynie przy ulicy Polnej w Korszach.

Jak możemy wyczytać z protokołu,  23 lipca 2013 kontrolowano punkt dobrowolnego gromadzenia odpadów zebranych selektywnie w wynajętym magazynie przy ulicy Polnej w Korszach.  W miejscu gromadzenia odpadów, oddalonym od siedziby zakładu pracy o około 600 metrów stwierdzono brak pomieszczenia ustępu. Już 25 lipca 2013 przedłożono inspektorowi pracy umowę zawartą z sąsiadującym z sortownią zakładem pracy na korzystanie z toalety tego zakładu.

„Pracodawca oświadczył ponadto, iż zarówno pracownicy kontrolowanego podmiotu, jak i osoby oddelegowane w ramach prac publicznych spożywają posiłki na stołówce zakładu w siedzibie firmy”.

Tomasz Dudziak