stat4u
Korsze. Po publikacji - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Po publikacji

Aktualności » Korsze. Po publikacji

Data:01.05.2013 (ost. aktualizacja 01.05.2013 17:15)
  • Zdjęcia mieszkania z lipca 2009r. autor: internautka
    Zdjęcia mieszkania z lipca 2009r. autor: internautka

W artykule z dnia 25.04.2013r
pt."Po wizycie ekipy "Sprawy dla reportera" nic się nie zmieniło" opisywaliśmy warunki mieszkaniowe rodziny Państwa Wójcików
z Warnikajm w gminie Korsze.

Małżeństwo z trójką małych dzieci, gdzie jedno z tych dzieci jest chore, otrzymało mieszkanie z zasobów gminnych. To mieszkanie zostało wyremontowane, ale po niedługim czasie po remoncie nie ma ani śladu. Za stan, w jakim znajduje się obecnie niedawno wyremontowane mieszkanie, władze Korsz obwiniają mieszkających tam ludzi.

Zajęliśmy się sprawą, ponieważ mieszkanie w takich warunkach w XXI wieku uwłacza godności ludzkiej. Naszym zdaniem, mieszkanie tam, być może zagraża zdrowiu, a nawet życiu. Szczególnie, że jest tam troje dzieci.

Nie wiemy jaka jest faktycznie przyczyna tego, że zaraz po remoncie mieszkanie tak wygląda. To powinni ustalić specjaliści.  Być może teraz ściany "oddają" to, co przyjmowały przez wiele lat, może potrzeba gruntownego remontu. Dlatego też nie możemy przejść obojętnie obok tego problemu.
W związku z tym podejmiemy odpowiednie kroki z prawnymi włącznie, by sprawę do końca wyjaśnić.

Tomasz Dudziak

redaktor naczelny

 

Poniżej zamieszczamy list, który otrzymaliśmy w związku z artykułem z dnia 25 kwietnia 2013r

 

Pomyślałam, że odezwę się w sprawie tego reportażu, który dotyczy rodziny Wójcików  
z Warnikajm .Zacznę od cytatu
:

"... Zgłaszaliśmy wielokrotnie problemy z mieszkaniem burmistrzowi, ale w odpowiedzi słyszeliśmy jedynie, że źle użytkujemy mieszkanie i to nasza wina – dodaje kobieta.. .."

Otóż sprawa wygląda następująco. Jestem byłą synową poprzedniego lokatora, który użytkował to mieszkanie i zapewniam, że przed remontem wyglądało podobnie. Mam nawet jakieś stare zdjęcia, które pokazują jego zapłakany stan jeszcze  z czasów sprzed rozwodu z moim byłym mężem.

Mieszkanie było zagrzybiałe jeszcze 6 lat temu, woda ciekła oknami z dachu i każdą możliwą szparą.

Pani Wioletta tak naprawdę zdesperowana trudnymi warunkami i ciasnotą w domu teściów, ciesząc się z przydziału w Warnikajmach, nie miała świadomości jakiego” kota w worku " dostaje.

Uważam, że dobrze, że ktoś pomaga tej kobiecie, bo tej pomocy potrzebuje i została oszukana przez ludzi, którzy niby jej pomogli dając tę ruinę.

Podobne metody działania znam z autopsji, bo mnie podobnie oszukano. Tyko, że ja dziś nie mam gdzie mieszkać, a Panią Wiolettę to może niebawem spotkać.

Najsmutniejsze jest to, że ludzie którym zaufaliśmy tak traktują swoich wyborców, mieszkańców i innych ludzi.

 A SZKODA, BO BURMISTRZEM SIĘ BYWA, A CZŁOWIEKIEM JEST!

 

Pozdrawiam (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)


link bezpośredni do zakładki Galerie,  gdzie znajdują się zdjęcia mieszkania Państwa Wójcików zrobione przez nas (fot. M. Raczyńska)

http://info-racje.pl/?korsze-warminsko-%E2%80%93-mazurskie-po-wizycie-ekipy-%E2%80%9Esprawy-dla-reportera%E2%80%9D-nic-sie-nie-zmienilo,78