stat4u
Korsze. PRZEBYWAŁ W NIEOGRZEWANYM MIESZKANIU. ZAMARZŁA ŻYWNOŚĆ I WODA W WIADRZE - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. PRZEBYWAŁ W NIEOGRZEWANYM MIESZKANIU. ZAMARZŁA ŻYWNOŚĆ I WODA W WIADRZE

Aktualności » Korsze. PRZEBYWAŁ W NIEOGRZEWANYM MIESZKANIU. ZAMARZŁA ŻYWNOŚĆ I WODA W WIADRZE

Data:10.02.2017 (ost. aktualizacja 10.02.2017 12:37)
  • Źródło: KPP Kętrzyn
    Źródło: KPP Kętrzyn

Wczoraj o godz. 10.25 do dzielnicowego  zadzwonił mieszkaniec gminy Korsze. Zaniepokojony mężczyzna powiedział, że martwi się o swojego sąsiada, którego nie widział od dłuższego czasu. Pod wskazany adres natychmiast pojechali dzielnicowi. Policjanci wewnątrz domu zastali na  łóżku leżącego mężczyznę, który był bardzo wyziębiony. W pomieszczeniach była bardzo niska temperatura, nie było ogrzewania, okna były nieszczelne. Znajdująca się w mieszkaniu żywność i stojąca w wiadrach woda była zamarznięta. Jak ustalili funkcjonariusze, w tym domu mężczyzna mieszka sam. Policjanci na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. 69-letni mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy i został przewieziony do szpitala. Dzielnicowi poinformowali także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Korszach o sytuacji mężczyzny, celem udzielenia mu niezbędnej pomocy.

Policjanci apelują

Jak co roku, gdy następuje gwałtowne ochłodzenie i temperatury spadają poniżej zera policjanci zwracają się z apelem o to, aby nie być obojętnym na osoby narażone na wychłodzenie organizmu lub zamarznięcie. Mowa przede wszystkim o osobach bezdomnych, schorowanych, osobach starszych oraz tych znajdujących się pod wpływem alkoholu i przebywających na zewnątrz. Kiedy zauważymy niepokojącą nas sytuację nie wahajmy się i zadzwońmy na numer alarmowy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

KPP Kętrzyn/jk