stat4u
Korsze. Szlochy żałosne burmistrza na wiosnę - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Szlochy żałosne burmistrza na wiosnę

Aktualności » Korsze. Szlochy żałosne burmistrza na wiosnę

Data:11.05.2014 (ost. aktualizacja 11.05.2014 19:25)
  • ilustracja do tekstu
    ilustracja do tekstu

Za oknami wiosna, przyroda budzi się do życia,  a burmistrz Korsz ciągle "płacze" i żali się. Kolejny  raz wypłakuje się w rękaw przygarniętego po stracie pracy redaktora, któremu za publiczne pieniądze stworzył od stycznia stanowisko. Rękaw ów jegomość już ma mokry od łez, bowiem wcześniej "wypłakiwała" się weń przewodnicząca Rady Miejskiej. No, ale taka już rola tego rękawa, a i niejeden przyjąłby ten ciężar na siebie za kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Miłościwie panujący Ryszard żali się na lokalne media. Jakie to są niedobre, bo piszą nie tak, jak by chciał i ile to trzeba im poświęcać czasu, bo czegoś żądają, w tym przypadku informacji.  Tylko przeszkadzają włodarzowi  w roztaczaniu wizji rozwoju gminy.  A było tak fajnie do tej pory, nikt nie pytał, nie przeszkadzał w piciu kawy i otwieraniu imprez.

Ale nie tylko media lokalne w oczach wodza są be. Be są też członkowie Zarządu Powiatu i Komitet na Rzecz Ochrony Środowiska i Zdrowia Mieszkańców miasta Korsze.

Wszyscy, którzy mają inne zdanie niż burmistrz, którzy czegoś się domagają, którzy są świadomymi mieszkańcami, to wrogowie. Na aprobatę mogą liczyć jedynie bezkrytycznie popierający miłościwie panującego, bo przecież gminą rządzi piękny i boski Ryszard Ostrowski.

Otóż nie jest tak do końca. Jak wiadomo, władza pochodzi od ludu i spoczywa w jego rękach. Mieszkańcy gminy Korsze to nie stado baranów, a mądrzy świadomi ludzie, którzy już za kilka miesięcy ocenią tych, którym zaufali. A przekonany jestem, że ocenią mądrze.

Tomasz Dudziak