stat4u
Korsze: Ukradli samochód, a następnie pijani spowodowali kolizję - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze: Ukradli samochód, a następnie pijani spowodowali kolizję

Aktualności » Korsze: Ukradli samochód, a następnie pijani spowodowali kolizję

Data:17.05.2013 (ost. aktualizacja 17.05.2013 14:11)
  • źródło: KPP Kętrzyn
    źródło: KPP Kętrzyn

Wczoraj (16.05.2013 - red.) kilka minut po godz. 19.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został poinformowany przez mężczyznę, że w jednej z miejscowości w gminie Korsze z jego posesji nieznany sprawca ukradł samochód osobowy marki Opel Vectra. Pod wskazany adres pojechali policjanci. Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że auto zostało skradzione pomiędzy godziną 11.00 i 19. 00. Właściciel skradzione auto wycenił na 5.000 złotych. Chwilę po tym zgłoszeniu policjanci zostali poinformowani, że na terenie gminy Korsze doszło do kolizji drogowej. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna najprawdopodobniej pijany podjeżdżając oplem pod jeden z budynków, uderzył w zaparkowany przy posesji motorower, który się przewrócił na zaparkowaną przy nim hondę. Sprawca kolizji razem
z pasażerem opla uciekli z miejsca zdarzenia.

Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze podczas patrolowania
i przeszukiwania pobliskiej miejscowości znaleźli auto, które uczestniczyło w kolizji. Był to ten sam opel, który wcześniej został skradziony.

Policjanci z Korsz szybko zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu oraz kierowanie nim po alkoholu oraz spowodowanie kolizji. 23-letni Grzegorz C. oraz 33-letni Marcin A. zostali zatrzymani. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyźni byli pijani. 23-latek miał 3,2 promila alkoholu w organizmie natomiast jego 33-letni kolega miał ponad 1,5 promila.

Policjanci zabezpieczyli skradziony pojazd, a następnie przekazali go prawowitemu właścicielowi. Funkcjonariusze przesłuchują świadków tego zdarzenia i ustalają, który z mężczyzn kierował skradzionym pojazdem. Od tego zależać będzie treść zarzutów, które usłyszą podejrzani.

Ewelina Piaścik
Rzecznik Komendanta Powiatowego Policji
w Kętrzynie