stat4u
Korsze, Warnikajmy, Olsztyn. GEHENNA RODZINY WÓJCIKÓW - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze, Warnikajmy, Olsztyn. GEHENNA RODZINY WÓJCIKÓW

Aktualności » Korsze, Warnikajmy, Olsztyn. GEHENNA RODZINY WÓJCIKÓW

Data:19.04.2016 (ost. aktualizacja 19.04.2016 00:06)
  • W takich warunkach mieszka rodzina z dziećmi/ fot. T. Dudziak
    W takich warunkach mieszka rodzina z dziećmi/ fot. T. Dudziak

Sprawą skandalicznych warunków mieszkaniowych Wójcików i ich trójki małych dzieci przez ostatnie kilka lat zajmowali się dziennikarze, urzędnicy, prawnicy, a nawet posłowie. I nic.  Rodzina jak mieszkała z grzybem, tak mieszka nadal. Troje małych dzieci każdego dnia podziwia wykwity na ścianach i wdycha być może niebezpieczne toksyny. Lokalne władze, które są właścicielem tych apartamentów twierdzą, że to wina Wójcików, bo używają złego opału i niedostatecznie wietrzą mieszkanie. A burmistrz Korsz ma nawet swoją prywatną teorię. Stwierdził,  że pani Wioletta nie przykrywa garnków, w których m.in. grzeje wodę, żeby wykąpać dzieci i to jest przyczyna wszechobecnego grzyba. Ciekawe...  A może to wina mieszkających tam ludzi, bo oddychają ?!

Po interwencji kętrzyńskiego sanepidu burmistrz Korsz zmuszony został zlecić przeprowadzenie remontu mieszkania. Wydane zostały grube tysiące polskich złotych z publicznej kasy, a już kilka dni po remoncie ponownie pojawił się grzyb, a z kratek wentylacyjnych woda lała sie ciurkiem.

Od remontu minęło już  prawie 1,5 roku, a ściany wyglądają tak samo, a może nawet gorzej, jak przed nim.

Jest jednak światełko w tunelu. Po interwencji naszej redakcji i na nasz wniosek Warmińsko – Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zlecił swoim pracownikom pobranie grzyba ze ścian do analizy. Materiał zostanie pobrany dzisiaj. Badanie pozwoli ustalić czy zdrowie i życie rodziny Wójcików jest zagrożone.

Do sprawy wrócimy.

 

Tomasz Dudziak