stat4u
Korsze,Warnikajmy. PREMIER BEATA SZYDŁO INTERWENIUJE. CZY BURMISTRZ KORSZ TYM RAZEM DOTRZYMA SŁOWA? - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze,Warnikajmy. PREMIER BEATA SZYDŁO INTERWENIUJE. CZY BURMISTRZ KORSZ TYM RAZEM DOTRZYMA SŁOWA?

Aktualności » Korsze,Warnikajmy. PREMIER BEATA SZYDŁO INTERWENIUJE. CZY BURMISTRZ KORSZ TYM RAZEM DOTRZYMA SŁOWA?

Data:26.05.2017 (ost. aktualizacja 26.05.2017 23:28)
  • W tym mieszkaniu kiedyś był magazyn nawozów/Archiwum
    W tym mieszkaniu kiedyś był magazyn nawozów/Archiwum

O fatalnych warunkach mieszkaniowych Państwa Wójcików i ich trójki małych dzieci (jedno z dzieci jest niepełnosprawne) pisaliśmy wiele razy. Kilka lat temu rodzina otrzymała mieszkanie komunalne w Warnikajmach w gminie Korsze. Wcześniej był tam magazyn nawozów. Od samego początku mieszkanie było zagrzybione mimo przeprowadzonego remontu.

Mieszkanie, w którym mieszka rodzina Wójcików, należy do zasobów mieszkaniowych gminy Korsze/ Archiwum

W sprawie interweniowało wiele osób i instytucji. Niestety, burmistrz Korsz był nieugięty. Ostatnio sytuacją rodziny zainteresował się poseł Janusz Sanocki, Rzecznik Praw Dziecka, Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, a nawet Premier Beata Szydło. Wielu osobom i instytucjom nie jest obojętne w jakich warunkach żyje rodzina z trójką dzieci. Być może to skłoniło burmistrza Korsz do zmiany stanowiska i przyznania innego mieszkania Wójcikom. Taką deklarację złożył dziennikarzom Radia Olsztyn, którzy kolejny raz zajęli się tą bulwersującą sprawą. Miejmy nadzieję, że Ryszard Ostrowski słowa dotrzyma.

Tomasz Dudziak


Link do materiału Radia Olsztyn Tutaj