stat4u
Korsze, Warnikajmy, Warszawa. Profesor Tomasz Siemiątkowski stracił cierpliwość do władz Korsz - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze, Warnikajmy, Warszawa. Profesor Tomasz Siemiątkowski stracił cierpliwość do władz Korsz

Aktualności » Korsze, Warnikajmy, Warszawa. Profesor Tomasz Siemiątkowski stracił cierpliwość do władz Korsz

Data:07.02.2014 (ost. aktualizacja 07.02.2014 19:05)
  • prof. dr hab. Tomasz Siemiątkowski, źródło: http://www.kancelaria.eu
    prof. dr hab. Tomasz Siemiątkowski, źródło: http://www.kancelaria.eu

Sprawą skandalicznych warunków mieszkaniowych Państwa Wójcików zajmowaliśmy się wielokrotnie. Działania władz gminy Korsze nie doprowadziły do ich poprawy. Burmistrz Korsz twierdzi, że winę za taki stan rzeczy ponosi rodzina. Zarzuca, iż mieszkanie nie jest dostatecznie wietrzone i ogrzewane i to jest przede wszystkim przyczyną wszechobecnego grzyba na ścianach i wody lejącej się z sufitu. Szczególnie kuriozalny jest zarzut niedogrzewania mieszkania zważywszy na fakt, iż zamieszkuje tam troje małych dzieci, gdzie jedno z nich jest niepełnosprawne.

Dzięki naszej pomocy razem z kancelarią prawną Głuchowski, Siemiątkowski, Zwara z siedzibą w Warszawie udało się zmusić burmistrza do przeprowadzenia remontu, chociaż Ryszard Ostrowski twierdzi, że podjął decyzję o remoncie dobrowolnie ze względu na dzieci. Już trzy dni po remoncie pojawił sie grzyb na ścianach, pojawiły się zacieki pod kratką wentylacyjną , a krople wody spływały z sufitu. Po trzech dniach od wprowadzenia się do wyremontowanego mieszkania! Ponadto burmistrz zarzucił rodzinie, iż mieszkając w trakcie remontu 2 miesiące w świetlicy znajdującej się w tym samym budynku, doprowadzili do pojawienia się grzyba również tam.

Rodzina złożyła skargę na burmistrza, ale radni odrzucili ją. Podejmując taką decyzję opierali sie na "ekspertyzie" rzeczoznawcy, a ten z kolei stwierdził, iż swoje "dzieło" opiera w większości na ... dokumentach przedstawionych przez radnych. Wypowiadać się nie chciał w sprawie metodyki przeprowadzonych badań twierdząc, iż kontaktował się z burmistrzem i cyt.:"tylko burmistrz może wypowiadać się w sprawie". Niezależny rzeczoznawca nie mógł zabrać głosu, bo takie prawo przyznaje sobie jedynie burmistrz. Pracownicy Urzędu Miejskiego także stwierdzili, że tylko burmistrz może wypowiadać się w sprawie. Burmistrz natomiast rzuca słuchawką i twierdzi, że nie będzie rozmawiał. Istny cyrk.

W sprawę od samego początku zaangażowany jest profesor dr hab. Tomasz Siemiątkowski z kancelarii prawnej Głuchowski, Siemiątkowski, Zwara z siedzibą w Warszawie. W programie Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera" 28 lutego 2013r., w którym poruszono m.in. problem mieszkaniowy Państwa Wójcików z Warnikajm profesor Siemiątkowski wystąpił w charakterze eksperta. Kancelaria Siemiątkowskiego posiada swoje oddziały w Warszawie, Sopocie i Nowym Jorku.

W numerze 1/2014 Dwutygodnika Lokalnego Gminy Korsze, w artykule pt."Grzyb jest, bo nie palą i nie wietrzą" jego autor, który jest równocześnie redaktorem naczelnym dwutygodnika zatrudnionym przez burmistrza Korsz -  Robert Izdebski twierdzi, że " to już finał sprawy mieszkaniowej ..."

Dzisiaj, tj. 07.02.2014r profesor Tomasz Siemiątkowski w rozmowie telefonicznej stwierdził m.in. :

"Jak ktoś się decyduje na jakąkolwiek funkcję publiczną, to nie po to, żeby brylować, tylko po to, aby działać na rzecz ludzi. (...) Ta gra już się skończyła"

Cała rozmowa z profesorem dr hab. Tomaszem Siemiątkowskim w Telewizji Mazurskiej. Już wkrótce też w Telewizji Mazurskiej obszerny materiał ukazujący nowe fakty w sprawie.

Tomasz Dudziak


link do całej wypowiedzi w Telewizji Mazurskiej: http://telewizjamazurska.pl/2014/02/sprawa-rodziny-z-warnikajm-powraca/