stat4u
Korsze, Warszawa. Burmistrz Korsz nie znalazł lokalu na działalność Biura Interwencji Społecznej - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze, Warszawa. Burmistrz Korsz nie znalazł lokalu na działalność Biura Interwencji Społecznej

Aktualności » Korsze, Warszawa. Burmistrz Korsz nie znalazł lokalu na działalność Biura Interwencji Społecznej

Data:11.06.2016 (ost. aktualizacja 11.06.2016 17:43)
  • Sejm RP/sejm.gov.pl
    Sejm RP/sejm.gov.pl

W całym kraju powstają Biura Interwencji Społecznej, których celem jest społeczne świadczenie pomocy osobom pokrzywdzonym przede wszystkim przez wymiar sprawiedliwości, ale także różne instytucje jak Urzędy Skarbowe, ZUSy czy samorządy.

Przedstawicielem Ruchu na rzecz Nowej Konstytucji tworzącym Biura Interwencji Społecznej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego jest Tomasz Dudziak.

Dudziak zwrócił się m.in. do burmistrza Korsz z prośbą o znalezienie w zasobach gminy pomieszczenia na biuro. Niestety, odpowiedź była odmowna. Burmistrz uzasadniał odmowę tym, że nie posiada takiego pomieszczenia. W szczerość burmistrza nie wierzy Tomasz Dudziak.

- Nie wierzę, że gmina nie posiada żadnego lokum, które mogłaby nam przekazać do działalności. Dziwię się takiej postawie Ostrowskiego, który wszem i wobec komunikuje, że otwarty jest i będzie wspierał każdą działalność społeczną. Tym bardziej, że Biuro Interwencji Społecznej to inicjatywa, która powstała z myślą o Polakach pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości i nie tylko, również skierowana do mieszkańców gminy Korsze - stwierdza Dudziak

- Biura powstaną m.in. w Olsztynie i Elblągu. W Korszach postaramy się również otworzyć, mimo braku zainteresowania ze strony burmistrza. Mieszkańcom należy się to - dodaje.

Zespół Poselski n/rz Nowej Konstytucji organizuje kolejną (drugą) Konferencję w Sejmie, poświęconą działaniu polskiego wymiaru sprawiedliwości, urzędów i monitorowaniu naruszeń praw obywateli ze strony tychże instytucji.
Konferencja odbędzie się 25 czerwca 2016 r. w sali kolumnowej Sejmu RP.
Podczas konferencji zostaną wysłuchane relacje kolejnych osób poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości i instytucje takie jak nadzór budowlany, urzędy skarbowe itp.
 
Więcej informacji na http://www.nowakonstytucja.org.pl
 
jk