stat4u
Korsze, Warszawa, Giżycko. Prokurator bada czy jeden z korszeńskich portali internetowych działa zgodnie z prawem. - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze, Warszawa, Giżycko. Prokurator bada czy jeden z korszeńskich portali internetowych działa zgodnie z prawem.

Aktualności » Korsze, Warszawa, Giżycko. Prokurator bada czy jeden z korszeńskich portali internetowych działa zgodnie z prawem.

Data:25.03.2014 (ost. aktualizacja 25.03.2014 20:50)
  • ilustracja do tekstu
    ilustracja do tekstu

Prokuratura Rejonowa w Giżycku sprawdza czy jeden z korszeńskich portali internetowych działa zgodnie z prawem.

Przypomnijmy, wydawanie dzienników lub czasopism bez rejestracji stanowi naruszenie prawa. Tymczasem, jak wskazuje praktyka sądów, strony internetowe również należy uznać za czasopisma lub dzienniki podlegające rejestracji.

Jeszcze do niedawna brak rejestracji zagrożony był nawet ograniczeniem wolności. Po nowelizacji ustawy Prawo prasowe wydawcy za brak rejestracji grozi kara grzywny.

I między innymi również pod tym kątem prokuratura bada sprawę funkcjonowania jednego z korszeńskich portali. Smaczku dodaje fakt, że portal ów otrzymał zgodę Rady Miejskiej w Korszach na używanie herbu Gminy Korsze.

Na marginesie należy dodać, że orzecznictwo sądów wskazuje na konieczność rejestracji sądowej również gminnych serwisów informacyjnych.

Tomasz Dudziak