stat4u
Korsze. Wątpliwa kreatywność dyrektora - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Wątpliwa kreatywność dyrektora

Aktualności » Korsze. Wątpliwa kreatywność dyrektora

Data:25.06.2014 (ost.aktualizacja 25.06.2014 23:10)
  • źródło: Archiwum
    źródło: Archiwum

Od 1 listopada ubiegłego roku fotel dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach zajął Tomasz Lenkowski. Tuż po wyborze dyrektor zaczął wprowadzać swoje rządy. I miał do tego prawo. Zmieniła się też propozycja kulturalna dla mieszkańców. Dyrektor dwoi się i troi, aby zadowolić swojego szefa pomysłowością.

Miało być kreatywnie i nowatorsko, a jednak chyba tak nie jest do końca. Do naszej redakcji wpłynął list od mieszkanki gminy, która krytycznie odniosła się do proponowanych przez Tomasza Lenkowskiego imprez.

- Mam dość imprez, na których cały czas są tylko nuty ludowe. Te same zespoły, te same kabarety, te same twarze. Czy dyrektor nie myśli o młodzieży? My chętnie posłuchamy czegoś innego. Dlaczego w Korszach nie może wystąpić raz pożądny zespół? - pyta rozżalona kobieta – Przestałam chodzić na publiczne miejsce spotkań. Grochówka z gitarą, grochówka z piknikiem,grochówka z guzikiem przejadła mi się, wolę jechać do Kętrzyna na konkretny koncert (pisownia oryg. - red.) – kończy nasza czytelniczka.

 

To nie jest jedyny sygnał w tym tonie, jakie docierają do naszej redakcji. Być może należałoby wsłuchać się w potrzeby i gusta mieszkańców i urozmaicić ofertę. Tym bardziej, że jak można zauważyć, pomysły w większości nie są wytworami dyrektora, a zwyczajnym „małpowaniem” od innych jednostek kulturalnych.

 

Przeglądając powiatowe tytuły prasowe, widzimy efekty pracy tamtych jednostek, a rzadko twarze dyrektorów. Tymczasem z korszeńskich relacji w prasie, niemalże w każdym artykule widnieje zdjęcie dyrektora. Czy zatem ma być to promocja wydarzeń kulturalnych, czy też promocja osoby Tomasza Lenkowskiego.

Należy zaznaczyć, że Miejski Ośrodek Kultury to jednostka, której zadaniem jest organizowanie i krzewienie w gminie życia kulturalnego. Dyrektor jest jej głównym zarządcą i należy to do jego zakresu czynności, za co otrzymuje sowite wynagrodzenie. Dlatego kreatywność nie jest rzeczą nadzwyczajną, a wręcz podstawową cechą jaka powinna wyróżniać dobrego animatora kultury. Tworzenie otoczki o pracy ponad normę jest co najmniej nie na miejscu zwłaszcza, że jak sam dyrektor powtarza wielokrotnie, czas jego pracy jest nienormowany. Tak więc więcej pracy, mniej promocji własnej osoby i zdecydowanie więcej prawdziwej kreatywności.

 

Tomasz Dudziak

Ewa Szyszkowska-Papis