stat4u
Korsze. Władze miejskie nie chcą współpracować z lokalnymi mediami, wolą inne płacąc za to słono - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Władze miejskie nie chcą współpracować z lokalnymi mediami, wolą inne płacąc za to słono

Aktualności » Korsze. Władze miejskie nie chcą współpracować z lokalnymi mediami, wolą inne płacąc za to słono

Data:20.05.2014 (ost.aktualizacja 20.05.2014 14:22)

W związku z kierowanymi do nas pytaniami „dlaczego tak mało informacji przekazujemy z gminy Korsze” informujemy, że zarówno „INFO-RACJE” jak „TELEWIZJA MAZURSKA” powstawały z myślą o przekazie informacyjnym z całego powiatu kętrzyńskiego. Obydwa podmioty tuż po sądowej rejestracji zwróciły się pisemnie do wszystkich samorządów, również do korszeńskiego oraz do innych Instytucji z prośbą o przekazywanie wszelkich informacji, wydarzeń kulturalnych i sportowych. Od kwietnia ubiegłego roku ani burmistrz, ani żadna jednostka podległa z gminy Korsze nie wysłała do nas zaproszenia, informacji itp. o wydarzeniach, imprezach, spotkaniach.

Nie stanowiło i nie stanowi żadnego problemu przekazywanie informacji z życia samorządów z powiatu kętrzyńskiego, a nawet z Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Jedynym samorządem, któremu nie zależało i nie zależy na przekazywaniu lokalnym korszeńskim mediom informacji z życia gminy, jest samorząd korszeński.

Nie dość, że lokalny samorząd i jednostki podległe mu nie kwapią się do współpracy, to na dodatek utrudniają zdobycie wiadomości.

Chcieliśmy przekazywać Państwu relacje z sesji Rady Miejskej w Korszach i nawet kilka razy to zrobiliśmy. Niestety, samorządowcy uznali, że przeszkadzamy im w obradach, więc zmienili statut Gminy Korsze w związku z naszą obecnością na Sesji. Takiego problemu nie ma natomiast w innych gminach powiatu kętrzyńskiego.

Chcieliśmy relacjonować występy III-ligowego MKSu Korsze. Również stwarza się nam problemy i tworzy bariery. Prezes MKSu Korsze zażądał od nas nawet … akredytacji.

A tymczasem nie ma problemu, by informacje zamieszczane były na prawdopodobnie niezarejestrowanym portalu, którego właścielem jest Tomasz Lenkowski - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. Problemu nie ma też w przekazywaniu informacji do innych podmiotów medialnych z powiatu, co się często wiąże z zapłatą. No, ale kto się będzie tym przejmował. Przecież najłatwiej jest wydawać nie swoje pieniądze.

My ze swojej strony zapewniamy, że będziemy do skutku podejmować działania mające na celu pozyskanie informacji po to, aby Wam drodzy widzowie i czytelnicy przekazywać informacje z miasta i gminy Korsze.

Informujemy naszych czytelników i widzów o tym, ponieważ zwracaliście się Państwo do nas z licznymi pytaniami w tej sprawie. Dlatego wyjaśniamy po raz pierwszy publicznie i nie będziemy już do tematu wracać.

 

Tomasz Dudziak

Ewa Szyszkowska-Papis