stat4u
Korsze. Wodotrysk burmistrza. Będzie podglądał z szaletu - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Wodotrysk burmistrza. Będzie podglądał z szaletu

Aktualności » Korsze. Wodotrysk burmistrza. Będzie podglądał z szaletu

Data:10.08.2013(ost. aktualizacja 10.08.2013 22:05)
  • fontanna w Korszach
    fontanna w Korszach

Ryszard Ostrowski, burmistrz Korsz,  postanowił  rozprawić się ze swoim poprzednikiem. Fontanna, którą postawił jeszcze poprzedni burmistrz, została rozebrana, a  w jej miejsce postawiono nową (aż strach pomyśleć na jaki pomysł wpadnie burmistrz, aby „zgładzić „ po poprzedniku  zabytkową lokomotywę).
Nie było pieniędzy na doprowadzenie wody dla jednej z mieszkanek Kowalewa Małego (gmina Korsze), która mieszka z małymi dziećmi, a znalazły się na postawienie nowej fontanny.  Nie znamy kosztu tej, zdaniem wielu mieszkańców Korsz, chyba największej inwestycji obecnego burmistrza. Nie znamy, ponieważ burmistrz Ostrowski postanowił  zbojkotować  naszą redakcję i nie udzielać jakichkolwiek informacji. Stało się tak po tym, jak zapytaliśmy o okoliczności zatrudnienia jego  żony  w Przedszkolu Publicznym w Korszach ( o tym już niedługo). Zapomniał jednak  o ustawach O dostępie do informacji publicznej oraz Prawo prasowe. A może ich nie zna? Wracając do tematu. Mimo, że prace związane z nową fontanną powinny zacząć się dużo wcześniej tak, by funkcjonowała już od wiosny, a także mimo kosztu rzędu kilkudziesięciu tysięcy, a może więcej,  w połowie wakacji popłynęła z niej woda. Radość trwała kilka dni. Nieznani sprawcy, być może zszokowani nową inwestycją, zniszczyli burmistrzowski wodotrysk.
Lato mija, a fontanna zamiast funkcjonować i cieszyć mieszkańców, została przykryta czarną folią. Może to nowy sposób zabezpieczenia przed wandalami, a może przed wpływem czynników atmosferycznych? Nasze wątpliwości w kwestii  zabezpieczenia przed działaniem osób trzecich  zostały  rozwiane. Oto burmistrz wyciągnął armaty  i sięgnął po technikę. Na dachu szaletu miejskiego została zainstalowana kamera skierowana w stronę fontanny. Teraz nic nie umknie „oku Wielkiego Brata”.  Wszystko będzie nagrywane, a pracownikowi szaletu z pewnością przybędzie obowiązków związanych z monitoringiem.
Czekamy zatem z niecierpliwością na oficjalne otwarcie tej wielkiej inwestycji, która z pewnością przyczyni się do poprawy życia mieszkańców i da im perspektywy na przyszłość. Proponujemy połączyć to wydarzenie w ramach oszczędności z jakimś innym wydarzeniem w listopadzie czy grudniu. Oby bieżącego roku.

Tomasz Dudziak


Więcej zdjęć w zakładce Galerie

link bezpośredni: http://info-racje.pl/?korsze-wodotrysk-burmistrza-bedzie-podgladal-z-szaletu,303