stat4u
Korsze. Zamach na media w sali sesyjnej w Korszach - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. Zamach na media w sali sesyjnej w Korszach

Aktualności » Korsze. Zamach na media w sali sesyjnej w Korszach

Data:14.12.2013 (ost. aktualizacja 14.12.2013 17:49)
  • ilustracja do tekstu
    ilustracja do tekstu

Rozpoczynająca się trzynastego w piątek Sesja Rady Miejskiej w Korszach zaczęła się dość tajemniczo. Tuż przed rozpoczęciem obrad wyproszono ludzi, dziennikarzy i zamknięto im dosłownie przed nosem drzwi tłumacząc to spotkaniem organizacyjnym.

To co stało się później wprawiło w zdumienie i oburzyło wszystkich przybyłych na sesję.

Przewodnicząca Rady Miejskiej – Czesława Józefa Orłowska-Staniszewska najpierw instruowała lokalne media, aby ustawiły kamerę tuż za wskazaną przez nią granicą, a następnie nakazała dziennikarzom Telewizji Mazurskiej ustawić się w miejscu chwilę wcześniej ustalonym jako „stanowisko dla mediów”.Gdy nie wykonali polecenia (bo przecież sala sesyjna jest miejscem publicznym i każdy przybyły ma prawo wybrać sobie miejsce wyznaczone dla gości takie, jakie chce), przewodnicząca nakazała komendantowi Straży Miejskiej usunąć ich. Po nieudanej interwencji, komendant wezwał policję, która … nie przybyła na wezwanie.

Obecni na sali sesyjnej licznie przybyli mieszkańcy nie kryli zdziwienia i oburzenia zachowaniem przewodniczącej. Obecna również dziennikarka Radia Olsztyn z zaciekawieniem przyglądała się tej kuriozalnej sytuacji.

Nie był to jednak koniec dziwnego zachowania przewodniczącej. Operator przybyłej na sesję Telewizji Polskiej również został pouczony przez Przewodniczącą Czesławę Józefę Orłowską-Staniszewską, której nie spodobało się, że filmuje w nieodpowiednim, jej zdaniem, miejscu.

Zainteresowanie mediów spowodowane było sprawą związaną z działalnością firmy zajmującej się recyklingiem akumulatorów i decyzjami korszeńskich samorządowców w tej kwestii.

Czujemy się w obowiązku poinformować czytelników, że nasza obecność na Sesji Rady Miejskiej związana była przede wszystkim ze sprawą dotyczącą problemu ołowiu. Nie pomijamy również innych ważnych tematów, które omawiane są na sesji i dotyczą spraw mieszkańców. Taka jest nasza rola i będziemy to czynić ignorując wyznaczone miejsca przez panią Przewodniczącą Czesławę Józefę Orłowską-Staniszewską. Już wkrótce zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z sesji w Telewizji Mazurskiej (www.telewizjamazurska.pl)

 

Tomasz Dudziak

Ewa Szyszkowska-Papis