stat4u
Korsze. ZOBACZYLI PRAGĘ I DREZNO - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. ZOBACZYLI PRAGĘ I DREZNO

Aktualności » Korsze. ZOBACZYLI PRAGĘ I DREZNO

Data:30.08.2015 (ost. aktualizacja 30.08.2015 12:00)
  • fot. Tomasz Lenkowski
    fot. Tomasz Lenkowski

Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zorganizował trzydniową wycieczkę do Czech i Niemiec. W wyjeździe wzięło udział pięćdziesiąt osób. Pragę i Drezno zwiedzały dzieci, młodzież i dorośli.

Kilkanaście godzin jazdy i zwiedzanie to istny maraton. Pierwszy dzień naszego wyjazdu był bardzo intensywny. Bezpośrednio po przyjeździe do Pragi wzięliśmy udział w czterogodzinnym zwiedzaniu stolicy Czech. Tego dnia naszą grupę oprowadzała przewodniczka Katarzyna. Zobaczyliśmy m.in.: Klasztor na Strahowie, Pogorzelec, Loreta, plac Hradczański, Ogród Królewski, Zamek Praski, ogród Wallensteina, plac Małostranski. 

Po zwiedzaniu udaliśmy się do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Kolejego dnia wypoczęci i pełni werwy wyruszyliśmy na spotkanie z naszą przewodniczką Barbarą. Pani Basia w sposób ciekawy wprowadzała nas w tajniki historii takich miejsc jak: Dworzec Główny,  Opera,  Plac  Wacława,  Lucerna, Ogród Franciszkanów, kościół  Matki Boskiej Śnieżnej, Brama Prochowa, Miejski Dom Reprezentacyjny, Rynek Starego Miasta i okolice, Miasto Żydowskie, Most Karola.

Zwiedzanie tego dnia uwieńczyliśmy czasem wolnym i rejsem statkiem.

W godzinach wieczornych część osób wybrała się metrem do centrum Pragi, by ją podziwiać nocą. Praga to piękne miasto, które ma swój urok i klimat.

Ostatniego dnia wyruszyliśmy do Drezna w Niemczech. Tam również czekała na nas przewodniczka. Pani Kasia pokazała nam piękną starówkę. Po dwóch godzinach zwiedzania i czasie wolnym wyruszyliśmy w podróż powrotną do Polski.

Wycieczkę zaliczamy do udanych, co mogą potwierdzić nasi uczestnicy. Dziękujemy za udział i miłą atmosferę.

Tomasz Lenkowski