stat4u
Korsze. ZWIEDZILI TORUŃ I LICHEŃ - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Korsze. ZWIEDZILI TORUŃ I LICHEŃ

Aktualności » Korsze. ZWIEDZILI TORUŃ I LICHEŃ

Data:11.10.2015 (ost. aktualizacja 11.10.2015 10:14)
  • fot. Agnieszka Karusewicz
    fot. Agnieszka Karusewicz

W ostatnim czasie została zorganizowana dwudniowa wycieczka do Torunia i Lichenia. Tradycyjnie już organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

Wczesnym sobotnim rankiem wyruszyliśmy do Torunia, aby zwiedzić toruński zespół staromiejski, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Piękno starówki oraz jej historię przybliżyła nam przewodniczka Ania. Ciekawe legendy i poczucie humoru przewodniczki zachęcały do zagłębiania się w historię miasta. Po zwiedzaniu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz udaliśmy się na prywatne zwiedzanie zakamarków Torunia.

Następnie wyruszyliśmy w kierunku Lichenia. Bezpośrednio po przyjeździe i obiedzie zakwaterowaliśmy się w Domu Pielgrzyma „Arka”. Każdy z nas popołudnie spędził według własnego uznania. Chętni uczestniczyli w eucharystii, Apelu Maryjnym, procesji alejkami sanktuarium ze świecami.

W niedzielę po wspólnym śniadaniu udaliśmy się na zwiedzanie Lichenia z przewodniczką Aliną. Zwiedziliśmy lasek grąbliński, bazylikę, kościoły, groty i kapliczki. Weszliśmy na szczyt Licheńskiej Golgoty. Jest to kamienna góra wznosząca się na wysokość 25 m. Nad całością góruje krzyż oraz postaci Najświętszej Maryi Panny i św. Jana. W Licheniu znajduje się cudowne źródełko, słynące z licznych uzdrowień, które oczywiście znalazło się na trasie naszej wycieczki. Po zwiedzaniu wyjechaliśmy w kierunku Korsz.

Piękno Torunia oraz duchowy klimat Lichenia na trwałe zapiszą się w pamięci uczestników wyjazdu. Dziękujemy za wspólny czas i zapraszamy do korzystania z oferty kulturalnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach.

Tomasz Lenkowski