stat4u
LAWINA FAŁSZYWYCH UBEZPIECZEŃ OC - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

LAWINA FAŁSZYWYCH UBEZPIECZEŃ OC

Aktualności » LAWINA FAŁSZYWYCH UBEZPIECZEŃ OC

Data:01.08.2013(ost. aktualizacja 01.08.2013 18:06)
  • źródło: W-MOSG
    źródło: W-MOSG

Aż w sześciu przypadkach sfałszowane dokumenty funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w drogowym przejściu granicznym w Bezledach. Trudno uwierzyć, że jednego dnia czterech Rosjan w ciągu niecałych dwóch godzin stawiło się niezależnie od siebie do odprawy na wjazd do Polski w tym przejściu granicznym z dokumentami, które były sfałszowane. Dwóch z nich jednocześnie podjechało do kontroli i dwóch kontrolerów w tym samym czasie rozpoczęło wobec nich czynności służbowe określone przy ujawnieniu przestępstwa. Kolejny Rosjanin z identycznym podrobieniem wpadł wieczorem tego samego dnia, a ostatni kilka godzin później.

Kolejni podróżni z Rosji z fałszywym OC zgłosili się do odprawy granicznej w drogowym przej ściu granicznym w Grzechotkach, a chwilę później w Gołdapi.

Tylko przypadek z Grzechotek dotyczył przerobienia daty ważności ubezpieczenia,
a pozostałe fałszerstwa dotyczyły całych blankietów. Nie były to oryginalne dokumenty wydane przez firmę ubezpieczeniową. Wykonane zostały domowym sposobem. Ponadto, przedstawicel biura ubezpieczeniowego potwierdził wątpliwości każdego kontrolera, nie ubezpieczano wskazanych pojazdów, tylko numery polis były prawdziwe, ale dotyczyły ubezpieczenia zupełnie innych aut.

Rosjanie odpowiedzą przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

 
Właściciele pojazdów mechanicznych, które nie są zarejestrowane w Polsce, bądź na terytorium innego kraju Unii Europejskiej lub też Norwegii, Islandii, Lichtensteinu, Szwajcarii, Chorwacji lub Serbii, mają obowiązek wykupienia OC komunikacyjnego dla osób wjeżdżających do Polski. Ubezpieczenie to obejmuje okres 30 dni od przekroczenia granicy Polski.
 
Justyna Szubstarska
Rzecznik Prasowy
Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
 
JK