stat4u
List czytelnika - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

List czytelnika

Aktualności » List czytelnika

Data:09.11.2013 (ost. aktualizacja 09.11.2013 18:42 )
  • ulica Dworcowa w Korszach. Źródło: Archiwum
    ulica Dworcowa w Korszach. Źródło: Archiwum

Poniżej publikujemy list czytelnika, który wpłynął na naszą redakcyjną skrzynkę (tekst oryginalny)

 

Jestem mieszkańcem Korsz i od dawna bulwersuje mnie stan i brak jakiegokolwiek działania ze strony władz miasta w kwestii ulicy Dworcowej. Proszę kiedyś przy okazji spojrzeć na jej nawierzchnię, przecież żaden "ser szwajcarski" nie jest w stanie niej dorównać. Dziura na dziurze i to wszytko przykryte kolejną dziurą. W mojej ocenie władze miasta nie robią nic by doprowadzić nawierzchnię tej ulicy do normalnego stanu używalności. A przecież codziennie przejeżdża nią duża ilość samochodów z racji dojazdów pociągami mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości do pracy, droga ta jest wizytówką miasta gdyż prowadzi do znajdujących się tam firm i stacji PKP.
Może się mylę ale podejrzewam, że problem leży w kwestii ustalenia kto jest właścicielem tej ulicy, czy jest ona "własnością" gminy czy PKP i zapewne jedni oglądają się na drugich. I tak to jakoś od paru lat idzie, a  korzystający z niej klną niszcząc pojazdy. Myślę, że gdyby za każdą zniszczoną oponę czy uszkodzone zawieszenie w samochodzie zaczęły "sypać" się pozwy przeciwko "właścicielowi" ulicy to wtedy coś by ruszyło w tej sprawie. Trzeba zadziałać dla dobra mieszkańców miasta.

(podpis czytelnika)

 

 

Poniżej wyciąg z protokołu z sesji z dnia 27 września 2013r, na której poruszono kwestię ulicy Dworcowej w Korszach

 

Radny Pan Przemyslaw Piwiszkis zapytał czy coś już wiadomo w sprawie ulicy Dworcowej?
Powiedział, że jej stan pogarsza się z dnia na dzień a nie widać żadnych działań w tym kierunku.

Zastępca Burmistrza Korsz Pan Wiesław Prusik poinformował, że w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z Zarządem PKP Nieruchomości w sprawie przekazania lokali mieszkalnych. Została jednak również poruszona na tym spotkaniu kwestia przekazania ulicy Dworcowej gdzie poinformowano Zarząd, że zapisy w poprzednim porozumieniu w tej sprawie są bardzo niekorzystne dla naszej gminy. Poproszono również obecne osoby, aby zadziałały w tej kwestii i przekazały swoim władzom, aby sprawę nakierunkować w taki sposób, aby Gmina Korsze mogła przejąć tą ulicę na godnych i korzystnych zasadach.
Radca Prawny Gminy Pani Żanetta Jania dodała, że przedstawiciele PKP mieli obejrzeć stan tej ulicy.

 

oprac. Tomasz Dudziak

 

Naszym zdaniem:

PKP to być może trudny partner, ale w obecnych czasach odbywają się loty w kosmos, tworzy się i realizuje różne skomplikowane projekty, a burmistrz Korsz nie potrafi przejąć ulicy od kolei czy wyegzekwować jej remont. Czegoś tutaj nie rozumiem... Ulica Dworcowa to wizytówka Gminy, bo każdy, kto przyjeżdża do Korsz widzi jak wygląda. Wielu mieszkańców musi dojeżdżać do pracy do Olsztyna czy do Kętrzyna każdego dnia, bo nie mają pracy na miejscu i każdego dnia muszą niszczyć swoje pojazdy dojeżdżając do dworca. Być może nie rozumie tego ktoś, kto nie musi korzystać z tej drogi, ale moim zdaniem burmistrz powinien priorytetowo potraktować ten problem. Jeśli taka sprawa stanowi problem, który ciężko rozwiązać i mieszkańcy muszą niszczyć swoje pojazdy, to co z innymi sprawami, za które odpowiada burmistrz?

Panie Burmistrzu, apeluję o podjęcie zdecydowanych działań, a ma Pan jako burmistrz możliwości, by doprowadzić tę ulicę do stanu używalności.Nikogo nie interesują niuanse i procedury. Mieszkańcy żądają efektów, żądają normalnej drogi. Mamy do tego prawo, a Pan ma obowiązek nam to zapewnić. Apeluję w imieniu mieszkańców, podróżnych i swoim.

Tomasz Dudziak

redaktor naczelny