stat4u
List czytelnika. Co z tą rzetelnością? - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

List czytelnika. Co z tą rzetelnością?

Aktualności » List czytelnika. Co z tą rzetelnością?

Data:18.08.2013 (ost. aktualizacja 18.08.2013 16:30)

Poniżej zamieszczamy treść e-mail'a, otrzymanego od naszego czytelnika po publikacjach dotyczących nowego radnego Rady Miejskiej w Korszach.
Tytuł wiadomości: Co z tą rzetelnością?

 

Panie Redaktorze Naczelny

od momentu uruchomienia portalu informacyjnego info-racje.pl regularnie przeglądam zamieszczane newsy.

Po stylu jakim Pan się posługuje wnoszę, iż jest Pan wykształcony i oczytany.

Poprzez swoją działalność uprawia Pan dziennikarstwo balansujące na krawędzi profesjonalizmu gdyż dziennikarstwo INFORMACYJNE (bo rozumiem,że takie chce Pan uprawiać) powinno polegać na upublicznianiu informacji dot. wydarzeń, ludzi i problemów w sposób najbardziej zwarty i rzeczowy oraz możliwie najbliższy faktom, zjawiskom czy wydarzeniom.Rola mediów według Kodeksu Etyki Dziennikarskiej powinna sprowadzać się do przekazywania rzetelnych i przede wszystkim bezstronnych informacji, a także przedstawiać różnorodne opinie. Z kolei dziennikarze powinni mieć na względzie głównie dobro czytelników, słuchaczy czy widzów, podrzędnym natomiast powinien być interes własny.

Odnoszę wrażenie, że na swoim portalu podzielił Pan informacje na te,którymi można manipulować i te , które odciągną uwagę przeciętnego czytelnika od jasnego spostrzeżenia,iż portal służy Panu do jednego celu - walki politycznej.

Ale dość wprowadzenia i ogólników, przejdę do konkretów.

Zależałoby mi na tym aby Pan wiedział, że nie ma Pan do czynienia z laikiem w materii o którym stanowią powyższe myśli. Jestem osobą wykształconą w dziedzinie nauk politycznych, public relations, mass i social mediów a także marketingu. Bardzo zbulwersowała mnie informacja dotycząca nowego Radnego, którego na wstępie wykorzystując moc elektronicznego przekazu Pan zdyskredytował. Manipulację widać jak na dłoni czytając o oświadczeniu majątkowym, na początku którego podaje Pan, iż Radny jest bezrobotny po czym prezentuje Pan długą listę dochodów i majątku. Rzetelny dziennikarz zrobiłby zestawienie oświadczeń wszystkich radnych (aczkolwiek nie wiem czemu to miałoby służyć).

Kolejny post dotyczący "lansu" sprawił, iż piszę tę wiadomość. Dlaczego Pan wprost nie napisał, że nowy Radny jest potencjalnym kandydatem na Burmistrza -czy eliminuje Pan konkurencję od zarodka?

 

Pan jako dziennikarz - rozumiem, że za tak owego się Pan uważa tytułując się Redaktorem Naczelnym, powinien podawać jedynie rzetelne INFOrmacje, a nie opinię własną-RACJE.

A może to taki zamysł niesie Pański portal?

P.S. jeśli interesują Pana cudze sugestie proszę się zainteresować reorganizacją struktury organizacyjnej urzędu, awansami, zatrudnianiem na dziwnych podstawach i długiem na poziomie 58%, może warto byłoby to zobrazować odbiorcom.

 

INFO-czytelnik


 

 

Ad vocem

Dziękuję za korespondencję. Jako, że skierowana jest do mnie osobiście, odpowiem we własnym imieniu. Szkoda tylko, że INFO-czytelnik nie podpisał się z imienia i nazwiska. Myślę, że nie należy wstydzić się tego, jak nazywamy się.

Cieszę się, że mamy stałych czytelników od samego początku, a po ilości wejść (ponad 20 tysięcy tylko w ciągu 4 miesięcy) mogę przyjąć, że informacje przekazywane są w sposób odpowiedni.

Zarzut manipulacji w związku z oświadczeniem nowego radnego jest zupełnie chybiony. Ów radny złożył ślubowanie 28 czerwca 2013, a oświadczenie majątkowe 05 lipca 2013. Z tego też względu zamieściliśmy informacje wynikające z oświadczenia majątkowego tylko tego radnego. Informacje, które podał sam radny i które są publiczne, a więc niezrozumiałe są zarzuty dotyczące manipulacji. Czyż nie podał radny, że jest bezrobotnym i nie wykazał swoich dochodów i majątku?

Z przesłanego listu wynika, że radny jest, cyt.:” ... potencjalnym kandydatem na burmistrza ...” Jest to interesująca informacja, która z pewnością zaciekawi czytelników. W związku z powyższym wydaje się, że warto by było, aby nowy radny,  zdaniem INFO-czytelnika - kandydat na burmistrza - zabrał w tej  kwestii głos i zajął stanowisko. Nie wypada bowiem, by kandydat na burmistrza potrzebował „adwokata”. 

INFO-czytelnik zarzuca mi, że podpisuję się jako redaktor naczelny, ale jako osoba wykształcona w wielu wskazanych przez siebie dziedzinach wie doskonale, że każda redakcja ma redaktora naczelnego, wydawcę, dziennikarzy, etc. Osobiście nie przywiązuję wagi do tytułów, ale obowiązuje pewne nazewnictwo. Tygodnik zarejestrowany jest w Sądzie i nie mam na to wpływu.

Zmiana struktury organizacyjnej urzędu, formy zatrudnienia w nim to tak naprawdę decyzje burmistrza, który ma prawo tak organizować pracę w urzędzie, jak uważa za słuszne. Jeśli INFO-czytelnik posiada w tej sprawie ciekawe informacje, to proszę o podzielenie się nimi z czytelnikami. A o poziomie zadłużenia Gminy Korsze chyba wszyscy wiedzą.

 

Z wyrazami szacunku

Tomasz Dudziak

redaktor naczelny