stat4u
Mrągowo, Korsze. Nie tylko telewizja – o mazurskich inspiracjach Ewy Szyszkowskiej – Papis - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Mrągowo, Korsze. Nie tylko telewizja – o mazurskich inspiracjach Ewy Szyszkowskiej – Papis

Aktualności » Mrągowo, Korsze. Nie tylko telewizja – o mazurskich inspiracjach Ewy Szyszkowskiej – Papis

Data:28.08.2014 (ost. aktualizacja 28.08.2014 13:55)
  • Ewa szyszkowska-Papis
    Ewa szyszkowska-Papis

Nowym partnerem naszego Wydawnictwa PROFIT oraz Mrągowskiej Spółdzielni Socjalnej PROFIT jest Pani Ewa Szyszkowska – Papis z Korsz, właścicielka i pomysłodawczyni Telewizji Mazurskiej.

Poznaliśmy Panią Ewę, kiedy zaproponowała nam pomoc w promocji ważnych socjalnych celów, które na rzecz reintegracji społecznej i zawodowej, podejmuje wielu działaczy spółdzielni socjalnych. Działalność spółdzielni to przede wszystkim osiąganie tych celów. Prowadzenie działań skierowanych na rozwój i promocję usług społecznych i specjalistycznych. Działanie takie prowadzi również TV Mazurska, realizując misję opartą na zasadzie „Człowiek – Najlepsza Inwestycja!”.

Na Mazurach występuje duże bezrobocie i o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Wiele osób korzysta z zasiłków i pomocy społecznej. Świadczy to o dużej biedzie i powszechnym ubóstwie. Są to faktyczne problemy, z którymi stykają się samorządy, organizacje pozarządowe oraz nasz rząd. Jednym ze sposobów na poprawę sytuacji jest działalność sektora przedsiębiorstw społecznych, a więc spółdzielni, które zatrudniają swoich bezrobotnych członków, prowadząc do ich aktywizacji. To cenne i ważne. Osoby bezrobotne, które długo przebywają na bezrobociu dopada zjawisko wykluczenia społecznego i ciężko jest im się wydostać z tego wpływu. Dlatego tak ważne jest promocja i budowanie usług społecznych, w oparciu o nasz lokalny kapitał społeczny i zasoby przyrody. Na to stawia Unia Europejska i to dobrze rozumie Pani Ewa Szyszkowska – Papis.

Na terenie gminy miejsko-wiejskiej Korsze nie ma jeszcze spółdzielni socjalnej, ale Pani Ewa Szyszkowska – Papis zapewniła nas o tym, że będzie dążyła do jej utworzenia. Wesprze medialnie i merytorycznie osoby, które zechcą w ten sposób wyjść w kręgu biedy i bezrobocia i działać na własny rachunek.

W tym zakresie istnieje małe ale… żeby dobrze rozwijały się usługi społeczne, także i w gminie Korsze, potrzebna jest ich reklama i promocja, wola współpracy. A nie wypisywanie w gazecie, że działania takie nie znajdują akceptacji. Szkoda. Bo po co Pan Burmistrz podpisywał dokumenty na rzecz rozwoju ekonomii – aby pomóc zrealizować projekt czy aby działać dla ludzi? Skąd więc te zakazy?! Nie rozumiemy tego, bo wszak władza ma stać na straży porządku i konstytucji. W Konstytucji nie widzieliśmy możliwości zakazu współpracy, którą miałby wójt czy burmistrz. Chyba, że coś się w tym zakresie zmieniło ostatnimi czasy?

W rozmowach doszliśmy do przekonania, że promocja którą prowadzi Telewizja Mazurska to pokazywanie zasobów Mazur zewnętrznemu odbiorcy. Daje to wiedzę, zachęca do zapoznania się z tą krainą, ludźmi, otoczeniem. Stanowi okno na świat dla samej gminy miejsko-wiejskiej Korsze, ale także innych miejsc na Mazurach. Dlatego tak wiele osób korzysta z profesjonalnego wsparcia Pani Ewy, tylko nie samorząd Korsz.

Korsze to wyjątkowe miejsca. Piękne i pełne możliwości. Wystarczy trochę działań, chęci i społecznej woli do zmian, aby można było powiedzieć, że to perełka mazurskiej ziemi. Korszom potrzebne są inwestycje w ludzi i rozwój zasobów przyrodniczych oraz atrakcji tylko tak, stworzą ważną ofertę rozpoznawalną w kraju. To także miejsce, w którym żyje wielu zdolnych i fantastycznych ludzi. Stąd Pani Ewa Szyszkowska – Papis stworzyła koncepcję programu „Mazurskie wędrówki”. Uważamy, że to pokaże ludzi, ich tradycje, zwyczaje. Odsłoni zasoby gminy. A one – ludzie są najważniejsi. Dochodzi do zmian wtedy, kiedy mają pracę, mogą się rozwijać. Mądre zarządzanie sprawia, że to się sprawdza. Pani Ewa Szyszkowska – Papis to rozumie. I stara się wypełnić, tymi narzędziami, które ma. Do tego służy jej Telewizja Mazurska. Pokazywać i służyć w dobrej promocji mieszkańcom.

Dlatego zachęcamy spółdzielnie socjalne działające w regionie Mazur i nie tylko do współpracy z Telewizją Mazurską. Profesjonaliści pomogą Wam w promocji, która jest potrzebna, aby Wasze małe społeczności się rozwijały.

W imieniu spółdzielni dziękujemy za dotychczasową pomoc i wsparcie.

Marcin Łupkowski - Prezes

Andrzej Cekała - Wiceprezes