stat4u
NIE O TAKĄ POLSKĘ WALCZYLIŚMY ! - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

NIE O TAKĄ POLSKĘ WALCZYLIŚMY !

Aktualności » NIE O TAKĄ POLSKĘ WALCZYLIŚMY !

Data:14.10.2017(ost. aktualizacja 14.10.2017 12:44)
  • Janusz Sanocki/Archiwum
    Janusz Sanocki/Archiwum

W czwartek 12 października zostałem wezwany na Rakowicką 2A gdzie byłem przez godzinę przesłuchiwany przez funkcjonariuszy ABW.

Formalnie wezwano mnie jako świadka w sprawie Mateusza Piskorskiego, który od maja ubiegłego roku siedzi w areszcie pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Wiosną, na prośbę żony Piskorskiego udzieliłem mu poręczenia, bo uważam, że prokuratura miała dość czasu dla zebrania dowodów przestępstwa i jeśli tego nie zrobiła przez 12 miesięcy i nie potrafi przedstawić aktu oskarżenia to Piskorski powinien zostać zwolniony.  

Sam w czasach PRL siedziałem w więzieniu bez żadnego oskarżenia, pod pozorami, a funkcjonariusze komunistyczni wyzywali mnie i moich kolegów od "pachołków Reagana". Przypomnę, że zostaliśmy internowani pod zarzutem, że nasza działalność może przynieść szkodę „interesom PRL”, a ówczesna propaganda wmawiała Polakom, że bierzemy amerykańskie pieniądze.

Dziś w roli czarnego luda występuje nie amerykański imperializm, a Rosja, a zamiast złego „aktorzyny Reagana” - niedobry Putin.

Strony: