stat4u
Ogłaszamy ogólnopolski konkurs na audiobooka - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Ogłaszamy ogólnopolski konkurs na audiobooka

Aktualności » Ogłaszamy ogólnopolski konkurs na audiobooka

Data:09.09.2014 (ost.aktualizacja 09.09.2014 17:00)

Mrągowska Spółdzielnia Socjalna PROFIT i Wydawnictwo PROFIT ogłasza konkurs pn. „50 na 50” na wydanie audiobooka z pełną ścieżką dźwiękową i własną muzyką.

Prace można nadsyłać od 4 września 2014 roku do 15 października 2014 roku na adres mailowy mssprofitmwo@gmail.com.

Załącznikiem do konkursu jest jego Regulamin określający szczegółowe zasady udziału w konkursie oraz preliminarz działań.

 

Poprzez konkurs chcemy wybrać ciekawe dzieła literackie, z których zwycięży tylko jedno, aby stać się całym audiobookiem.

Pozostałe dwa miejsca otrzymają możliwość wykonania nagrań dźwiękowych fragmentów swoich dzieł długości do 15 minut.

Stawiamy także na promocję, chcemy wspólnie z partnerami wspierać czytelnictwo i upowszechniać jego nowe, ciekawe formy. Interesuje nas łączenie sztuki poprzez eksperyment muzyczno – literacki, który będzie służył szerokiemu gronu odbiorców.

Prace zostaną ocenione przez komisję powołaną przez Organizatorów i partnerów. Spośród nadesłanych prac nasz ekspert Pani Anna Sikorska wybierze 12, które zostaną przekazane dla partnerów. Każdy otrzyma 2 miesiące na zapoznanie się z ich treścią. Po tym czasie odbędzie się 15 grudnia 2014 roku głosowanie na zwycięzców I, II i III miejsca oraz miejsc pozostałych.

Za I miejsce nagrodą jest wykonanie pełnego audiobooka, który zostanie nagrany przez Organizatora. Profesjonalną oprawę muzyczną zapewni nasz ekspert, muzyk Pan Tomasz Kolenda (Kolend ART) przy konsultacjach eksperta Marca de Simone z Niemiec – muzyka – pianistę, kompozytora i twórcę. Do nagrania zostaną zaproszone także patronujące nam zespoły jak świetny The Bastard, który swoją twórczością zachwyca coraz większą rzeszę fanów. Wszystko to po to, aby słuchacze tego audiobooka mieli produkt, który ma własną ścieżkę dźwiękową, efekty dźwiękowe i muzykę, która tematycznie będzie związana z treścią. Robimy to głównie z myślą o autorach i niepełnosprawnych odbiorcach.

Nagrodą główną w konkursie stanowi nagranie audiobooka, nadanie mu numeru ISBN, wypalenie na płytach w nakładzie do 1000 sztuk z grafiką, wykonaniem opakowań oraz uruchomienie sprzedaży produktu w ramach Wydawnictwa Społecznego PROFIT. Nagrane materiały będą również promowane przez partnerów.

Zwycięzcy I, II i III miejsca zostaną wykonane ścieżki dźwiękowe 15 minutowe, które zostaną zamieszczone na stronach Organizatora i patronów i przekazane w ramach promocji szerszej opinii publicznej, aby zwiększyć ilość odbiorców i osób zainteresowanych.

Twórca od każdego sprzedanego audiobooka otrzyma od nas 50 % prowizji autorskiej. Umawiamy się na prawo sprzedaży do 1 000 sztuk, potem twórca przejmuje pełnię praw nad audiobookiem i wyłączność.

Prosimy o przesyłanie materiałów w formie plików pdf na adres mailowy z dopiskiem „konkurs 50 na 50”. Wszystkie prace zostaną ocenione pod względem merytorycznym.

Spośród zgłoszonych prac zostanie wybranych 12 i ocenionych przez Partnerów we wspólnym głosowaniu.

Ze zwycięzcą zostanie podpisana umowa i nagrany audiobook, który będzie posiadał poza czytanym tekstem przez lektora/-ów efekty muzyczne i dźwiękowe oraz nagraną własną ścieżkę muzyczną.

W ten sposób chcemy tworzyć materiał dla osób niepełnosprawnych, które są niewidome, a poznawanie świata literatury poprzez efekty dźwiękowe znacznie ułatwi im zrozumienie treści lektur. Otwiera także nowe możliwości w tworzonej formie przekazu.

Naszym statutowym obowiązkiem jest działanie na rzecz osób potrzebujących.

Doszliśmy do wniosku, że wsparcie w tym konkursie ma dwutorowy przekrój – raz pomagamy twórcy, a dwa wspieramy osoby niepełnosprawne.

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i do udziału.

 

 

Organizatorem konkursu oraz gwarantem nagród i wydania audiobooka jest Wydawnictwo PROFIT. Innowacja Formy i Treści.

 

Patronat medialny:

Info-Racje, TV Mazurska, ITV Myślenice, portal www.ekonomiaspoleczna.pl

 

Eksperci od literatury:

Anna Sikorska, Ewa Szyszkowska – Papis.

 

Patronat muzyczny:

Marc de Simone, The Bastard, Kolenda Art Tomasz Kolenda.

 

Patronat organizacyjny:

Stowarzyszenie „Synergia”, Stowarzyszenie Educare, International Republic od Spiritual Epicures – I.R.O.S.E. Baden – Baden e.V, Forum Twórcze Atropina www.atropina.pl, Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Kulturalnej SEEiK, "Stowarzyszenie Sztukater - Sztukater.pl".

 

Patronat honorowy:

Józef Król – instruktor, wykładowca, twórca systemu walki wręcz „Full Contact Combat System” – FCCS, SHOBU – Sebastian Westrych, World Krav Maga Academy, Fight Club Myślenice, Kamil Jenek – zawodnik MMA i Muay Thai.

 

Wydawnictwo PROFIT