stat4u
POWSTANĄ BIURA INTERWENCJI SPOŁECZNEJ - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

POWSTANĄ BIURA INTERWENCJI SPOŁECZNEJ

Aktualności » POWSTANĄ BIURA INTERWENCJI SPOŁECZNEJ

Data:12.03.2016 (ost. aktualizacja 12.03.2016 12:12)
  • Sejm RP/sejm.gov.pl
    Sejm RP/sejm.gov.pl

Ruch na rzecz Nowej Konstytucji ma społeczny charakter, a jego celem są prace nad nową Konstytucją i włączenie w nie obywateli, którzy są podmiotem praw i obowiązków wynikających z najważniejszej dla państwa ustawy. Prace nad nową Konstytucją rozpoczęły się od koniecznych zmian w wymiarze sprawiedliwości, nad którymi prowadzona jest obecnie ożywiona dyskusja, między innymi w polskim parlamencie.

Działalność Ruchu ściśle powiązana jest z działalnością Poselskiego Zespołu na rzecz Nowej Konstytucji, któremu przewodniczy marszałek senior Kornel Morawiecki.

Zespół 16 stycznia br. zorganizował w Sejmie konferencję pn. „ Konstytucja-wymiar sprawiedliwości i obywatele”. Uczestniczyło w niej 600 osób z całego kraju, a chętnych było jeszcze więcej, co pokazuje skalę problemu, jakim jest krzywdzący obywateli wymiar sprawiedliwości.

Dlatego w całym kraju powstaną Biura Interwencji Społecznej, których celem jest społeczne świadczenie pomocy osobom pokrzywdzonym przede wszystkim przez wymiar sprawiedliwości.

Przedstawicielem Ruchu na rzecz Nowej Konstytucji tworzącym Biura Interwencji Społecznej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego jest p. Tomasz Dudziak, asystent posła Janusza Sanockiego, wiceprzewodniczącego Poselskiego Zespołu na rzecz Nowej Konstytucji.

jk