stat4u
PRZYCZYNY TRAGEDII NALEŻY WYJAŚNIĆ - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

PRZYCZYNY TRAGEDII NALEŻY WYJAŚNIĆ

Aktualności » PRZYCZYNY TRAGEDII NALEŻY WYJAŚNIĆ

Data:10.04.2015 (ost. aktualizacja 10.04.2015 11:05)
  • archiwum, fot. Tomasz Dudziak
    archiwum, fot. Tomasz Dudziak

Polacy są w szoku, media światowe przerywają programy, by poinformować o wydarzeniu. Docierają informacje, że ktoś jednak przeżył. Okazuje się, że nie. Wszyscy zginęli!
Nikt z 96 osób będących na pokładzie nie zdołał przeżyć!

To był cios dla państwa polskiego. Pojawia się wiele pytań, niepewności. Jednym z nich jest pytanie o ciągłość władzy i dalsze funkcjonowanie państwa. Owszem istnieją procedury na taką okoliczność, ale ciężar, jaki musiał zostać udźwignięty, by Rzeczpospolita Polska mogła nadal sprawnie funkcjonować, był ogromny.

Historia oceni czy poradziliśmy sobie w tej krytycznej sytuacji, bo choć państwo nadal funkcjonuje, to tak naprawdę za jakiś czas dopiero okaże się, czy to tragiczne wydarzenie nie spowodowało zmian w strukturze państwowości. Czas pokaże też, czy instytucje państwowe zdały egzamin, szczególnie odpowiedzialne za bezpieczeństwo narodowe.

Ta katastrofa i śmierć tylu ludzi pozostanie z pewnością w pamięci Polaków. W mojej również. Moment wypadku, a później ciąg zdarzeń następujących po sobie, kiedy mogłem w Pałacu Prezydenckim osobiście uklęknąć przy trumnach Lecha i Marii Kaczyńskich, a także innych ofiar katastrofy, wziąć udział w uroczystościach na Placu Defilad, pozostanie
w pamięci do końca życia.