stat4u
ROZGRZEBYWANIE PRL - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

ROZGRZEBYWANIE PRL

Aktualności » ROZGRZEBYWANIE PRL

Data:28.12.2016 (ost. aktualizacja 28.12.2016 11:11)
  • Ilustracja do tekstu/fot. Archiwum
    Ilustracja do tekstu/fot. Archiwum

We wzniecaniu politycznych sporów prym w obozie PiS wiedzie kilku polityków, ale wszystko wskazuje na to, że głównym „jastrzębiem” jest Antoni Macierewicz. Nikt tak jak on nie potrafi napuścić jednej grupy Polaków na drugą, nikt tak skutecznie nie potrafi doprowadzić do zwrócenia się przeciwko PiS-owskiemu rządowi kolejnych podjudzonych grup społecznych.

Kiedy się patrzy na tę sytuację z boku, nasuwa się nieuchronny wniosek po co liderzy PiS wywołują te wojenki? Czyżby zamierzali znów rządzić tylko 2 lata?

 

Emerytury esbeckie

Najpierw był „apel smoleński” wciskany na każdą okazję i każdą uroczystość. A to w rocznicę Powstania Warszawskiego, a to z okazji Poznańskiego Czerwca. Kompletnie bez sensu, bez wrażliwości, nie tylko wobec środowisk kombatanckich, ale nawet bez brania pod uwagę opinii rodzin osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej.

Potem przyszedł czas na grillowanie opinii kolejnymi wersjami ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. A kiedy wraz z odejściem prof. Rzeplińskiego już wydawało się, że sprawa Trybunału Konstytucyjnego zaczyna powoli wygasać i opozycja traci napęd, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podsunęło premier Beacie Szydło projekt ustawy o odebraniu emerytur byłym funkcjonariuszom służb PRL. Argumentacja ministerstwa była uderzająco prosta: „Dawni opozycjoniści żyją często w nędzy, a funkcjonariusze państwa totalitarnego pobierają po kilkanaście tysięcy emerytury.”