stat4u
SĘDZIOWIE SĄ Z MARSA, SĘDZINY Z WENUS - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

SĘDZIOWIE SĄ Z MARSA, SĘDZINY Z WENUS

Aktualności » SĘDZIOWIE SĄ Z MARSA, SĘDZINY Z WENUS

Data:04.09.2016 (ost. aktualizacja 04.09.2016 18:39)
  • ilustracja do tekstu/internet
    ilustracja do tekstu/internet

Podczas kiedy całą Polską wstrząsają informacje o warszawskim giga-przekręcie „reprywatyzacyjnym”, w Warszawie zbiera się nadzwyczajny Kongres Sędziów.

Kongres z udziałem wielu „autorytetów” sędziowskich, wszystkich Zolli, Stępniów, Rzeplińskich zebrał się, bo władza ustawodawcza i wykonawcza zaczyna dobierać się sędziom do skóry. Prezydent odmówił bez podania przyczyny zaprzysiężenia sędziów wybranych przez Krajową Radę Sądownictwa, sejmowa większość wybrała nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego – takich, którzy nie podobają się obecnemu prezesowi Rzeplińskiemu, w sejmowej Komisji Sprawiedliwości padają głosy o konieczności  zaprowadzenia jakiejkolwiek obywatelskiej kontroli nad skorumpowanym do kości wymiarem sprawiedliwości.

Podczas wysłuchiwania sprawozdania prezes Sądu Najwyższego sędzi Małgorzaty Gersdorf – sam podniosłem sprawę odpowiedzialności sędziów, którzy wydali wyroki uznane następnie przez Trybunał w Strasburgu za naruszające prawa człowieka. Zażądałem, żeby Sąd Najwyższy i Krajowa Rada Sadownictwa prowadziły rejestr tych sędziów, którzy swoimi wyrokami naruszyli prawa polskich obywateli i żeby ci zacni ludzie ponosili potem odpowiedzialność za swoje złośliwe i bezprawne wyroki. Odpowiedzialność materialną. Jeśli urzędnik narazi swoimi decyzjami interes obywatela, powinien ponosić za swoje szkodliwe decyzje odpowiedzialność. Sędzia, który w tak oczywistych sprawach jak np. prawo do swobodnej wypowiedzi działa przeciwko obywatelom i skazuje np. dziennikarza za krytykę władzy, powinien ponosić za swoje decyzje odpowiedzialność.

Strony: