stat4u
STRACIŁA PRAWO JAZDY BO…SPIESZYŁA SIĘ - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

STRACIŁA PRAWO JAZDY BO…SPIESZYŁA SIĘ

Aktualności » STRACIŁA PRAWO JAZDY BO…SPIESZYŁA SIĘ

Data:26.06.2018 (ost. aktualizacja 26.06.2018 17:41)
  • Ilustracja do tekstu/Archiwum
    Ilustracja do tekstu/Archiwum

Wczoraj (25.06.2018) kilka minut po godzinie 07:00 w miejscowości Wilkowo gmina Kętrzyn, patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej 58- letnią kobietę, która jechała przez teren zabudowany z prędkością 104 km/h – przy ograniczeniu prędkości do 50km/h. Kontrola drogowa zakończyła się nie tylko 400 złotowym mandatem karnym i 10 punktami, ale także wnioskiem do sądu  i w myśl obowiązujących przepisów za przekroczenie dozwolonej prędkości zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Większość z kierowców o tym wie, jednak nie wszyscy w praktyce chcą stosować się do tych podstawowych przepisów ruchu drogowego.
Rozważ to...
Policjanci w terminie 7 dni od odebrania kierującemu dokumentu prawa jazdy, przekazują je właściwemu staroście. Wydaje on decyzję administracyjną o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
W sytuacji, gdy mimo wydania przez starostę decyzji o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy na okres 3 miesięcy, dany kierowca nadal będzie jeździł autem i zostanie skontrolowany przez policjantów, okres zatrzymania jego prawa jazdy zostanie przedłużony do 6 miesięcy i jest to maksymalny czas, na jaki starosta może zatrzymać prawo jazdy. Po upływie tych terminów, kierowca będzie mógł odebrać dokument prawa jazdy we właściwym wydziale komunikacji.
Kierowca, który mimo przedłużenia okresu zatrzymania dokumentu prawa jazdy do 6 miesięcy, wciąż porusza się samochodem, ryzykuje utratę uprawnienia do kierowania pojazdem. W takim przypadku, aby je odzyskać, będzie musiał ponownie przystąpić do egzaminu.

KPP Kętrzyn/jk