stat4u
TRUMP, CZYLI RÓBTA CO CHCETA ! - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

TRUMP, CZYLI RÓBTA CO CHCETA !

Aktualności » TRUMP, CZYLI RÓBTA CO CHCETA !

Data:13.11.2016 (ost. aktualizacja 13.11.2016 20:37)
  • fotomontaż/redakcja
    fotomontaż/redakcja

Teraz zanosi się, że Trump przetnie ten interes i strumyk dolarów płynących do producentów broni wyschnie. Oczywiście o ile mu pozwolą.

Od początku było więc wiadomo, że taki „niepoważny kandydat” zwalczany będzie wszelkimi sposobami. Jednym z nich były sondaże, w których specjaliści od manipulowania opinią publiczną pompowali poparcie dla Clinton bez cienia żenady.  Jeszcze dwa tygodnie przed wyborami Hilaria miała w którymś z sondaży 12% przewagi, po to żeby potem sromotnie przepaść.

Spryciarze od sondaży robią tak wszędzie na świecie, u nas również. Ten prosty chwyt obliczony jest na tych wyborców, którzy nie bardzo mają własne zdanie, ale – kierowani naturalnym dla ludzi konformizmem -wolą należeć do większości.

Jednak Amerykanie nie dali się nabrać i mamy nad Potomakiem zmianę, która będzie także skutkować dla nas. Np. przewidując rozwój wydarzeń, pytałem jakieś pół roku temu szefa klubu PiS w Sejmie - wicemarszałka Terleckiego, czy PiS ma przygotowany wariant na zwycięstwo Trumpa?  Patrzył na mnie jakoś tak jak na dziwoląga. „Naprawdę Trump? Ee to chyba niemożliwe”

Bo też i nasza elita polityczna i to zarówno ta z Platformy, jak i obecna nie przewiduje żadnej własnej polityki, więc po co ma ćwiczyć własne myślenie. Już tam Wielki Brat Amerykański zadecyduje i przyśle nam wytyczne co robić? Umieszczać bataliony i wyrzutnie czy nie? Popierać banderowców w Kijowie czy wyluzować? Itd.,itp.

Tymczasem zanosi się na to, że Wielki Brat zajmie się swoimi sprawami i powie: „Róbta co chceta!”. I gdzież my teraz biedaki pójdziemy? A chcieli my iść na Moskwę! I bronić Krymu jak sama Ukraina go nie broniła.

Zostajemy w klasycznej pozycji sikającego za dorożką po odjeździe dorożki. Ale cóż, taki jest los niewolników w każdej epoce historycznej. Zawsze Biały Massa może takiego Negra przehandlować, przegrać w pokera, albo i zastawić w banku. Na świecie zawsze będzie dosyć niewolników.

Janusz Sanocki

Poseł na Sejm RP