stat4u
Warnikajmy, Korsze. Rozpoczęto remont mieszkania Państwa Wójcików z Warnikajm. - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Warnikajmy, Korsze. Rozpoczęto remont mieszkania Państwa Wójcików z Warnikajm.

Aktualności » Warnikajmy, Korsze. Rozpoczęto remont mieszkania Państwa Wójcików z Warnikajm.

Data:20.09.2013 (ost. aktualizacja 20.09.2013 (18:28)
  • "Mieszkanie" w Warnikajmach, źródło: Archiwum
    "Mieszkanie" w Warnikajmach, źródło: Archiwum

Dzisiaj rozpoczęto prace remontowe w mieszkaniu należącym do zasobów mieszkaniowych Gminy Korsze, które wynajmuje rodzina z trójką małych dzieci. Prace mają potrwać 2-3 tygodnie.

O fatalnych warunkach mieszkaniowych Państwa Wójcików pisaliśmy wiele razy. Ostatecznie, po kilku miesiącach próśb i wysyłanych pism, remont na władzach Korsz wymusił Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kętrzynie.

Mimo, że mieszkanie należy do Gminy i to Gmina zobowiązana jest do poniesienia kosztów doprowadzenia do stanu używalności swoich mieszkań, burmistrz Korsz próbuje bezpodstawnie obciążyć za remont najemców, czyli Wójcików.

I tak oto z jednej strony lekką ręką burmistrz wydaje publiczne pieniądze na nikomu niepotrzebne oświadczenia w lokalnej prasie, a z drugiej żąda zapłaty za remont „swoich” mieszkań od ludzi ledwo wiążących koniec z końcem.

Tomasz Dudziak