stat4u
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ! - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ!

Aktualności » WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ!

Data:31.10.2016 (ost. aktualizacja 31.10.2016 12:11)
  • Ilustracja do tekstu/źródło: KPP Kętrzyn
    Ilustracja do tekstu/źródło: KPP Kętrzyn

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. W poprzedzającym to święto okresie udamy się na cmentarze odwiedzić groby naszych bliskich. Nie należy jednak zapominać o tym, że nie wszyscy będą skłonni uszanować wyjątkowość tego dnia, pełnego wspomnień i zadumy, a nasze roztargnienie mogą wykorzystać jako okazję do kradzieży.

W trosce więc o bezpieczeństwo kętrzyńscy  policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na cmentarzu i w ich okolicy. Pamiętajmy, że złodzieje z reguły działają w grupie, często wykorzystują tłok, aranżują sytuacje, mające na celu odwrócić uwagę osoby okradanej. Podczas robienia porządków przy grobach, nie należy pozostawiać torebek, płaszczy czy innych drogocennych przedmiotów bez nadzoru. Pieniądze, dokumenty, czy telefony komórkowe, w miarę możliwości należy trzymać przy sobie, w wewnętrznej kieszeni ubrania. Taką postawą możemy utrudnić złodziejowi ewentualną kradzież. Udając się na cmentarz ograniczmy się także do zabierania ze sobą niewielkiej ilości pieniędzy.

Oddając się refleksji i wspomnieniom, nie zapominajmy, że sprawą najważniejszą jest nasze bezpieczeństwo, dlatego też policjanci apelują, by omijać ciemne uliczki czy parki. Warto wybrać dłuższą, ale o wiele bardziej bezpieczną drogę do domu. Cmentarz po zmroku odwiedzajmy tylko w towarzystwie innych osób.

Strony: