stat4u
Z GRANICY - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

Z GRANICY

Aktualności » Z GRANICY

Data:12.06.2015 (ost. aktualizacja 12.06.2015 21:11)
  • Przejście graniczne w Bezledach/W-MOSG
    Przejście graniczne w Bezledach/W-MOSG

Z braku ważnych dokumentów niezbędnych do przekraczania granicy, Straż Graniczna na warmińsko- mazurskich przejściach granicznych wydała 27 decyzji o odmowie wjazdu na terytorium RP. Cudzoziemcy stawiali się do odprawy jako pasażerowie rejsowych autobusów lub pojazdów osobowych. Z powodu braku ważności i kompletności dokumentów niezbędnych do przekroczenia granicy nie mogli dalej kontynuować podróży. Otrzymali decyzje o odmowie wjazdu do Polski.

Ponadto w ciągu kilku dni funkcjonariusze ujawnili 3 przypadki posługiwania się przez obywateli Rosji sfałszowanymi dokumentami OC. W Bezledach podróżujący do Polski obywatel Rosji przedstawił do kontroli granicznej fałszywy dowód rejestracyjny pojazdu. W dokumencie przerobiony został termin badania technicznego pojazdu. W dwóch kolejnych przypadkach w Gronowie i Gołdapi kierowcy posłużyli się przerobioną polisę ubezpieczeniową OC.

Większość zdarzeń związanych z ujawnieniem wyrobów akcyzowych, pochodzących  z przemytu miała miejsce w przejściach  granicznych w Bezledach i Gołdapi. Podróżni próbowali przewieźć papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy pod odzieżą wierzchnią lub ukryte w skrytkach samochodów np. desce rozdzielczej, drzwiach, nadkolach. Wartość znalezionych papierosów różnych marek bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy wynosi około 30 000 zł.

Warmińsko-Mazurski Oddziału Straży Granicznej/jk