stat4u
ZABORY, CARYCA ALBO KOMISJA WENECKA! - Quick.Cms - szybki i prosty system zarządzania treścią

ZABORY, CARYCA ALBO KOMISJA WENECKA!

Aktualności » ZABORY, CARYCA ALBO KOMISJA WENECKA!

Data:06.03.2017 (ost. aktualizacja 06.03.2017 18:13)
  • Janusz Sanocki - poseł na Sejm RP
    Janusz Sanocki - poseł na Sejm RP

Sędzia z Ostrowa Wielkopolskiego Maria M. przez 14 lat wykorzystywała podwładnego pracownika sądu – jako służącego. Robił jej zakupy, załatwiał sprawy w urzędach, sprzątał domek, opiekował się rodzicami. Wszystkie te dodatkowe obowiązki służącego pani sędzi, archiwista sądowy Sławomir L.  wykonywał w godzinach pracy i - jak można wynosić z relacji medialnych - wynagradzało go ministerstwo sprawiedliwości z publicznych pieniędzy. Sędzia nie widziała w tym nic niewłaściwego.  

Sprawa wyszła na jaw w roku ubiegłym, ale jakoś postępowanie dyscyplinarne – prowadzone w łódzkim sądzie się ślimaczy. Możemy tylko domyślać się dlaczego w tym przypadku „młyny sprawiedliwości” mielą tak powoli. No jakże tu karać koleżankę z nadzwyczajnej kasty ludzi, kiedy karzący do tej samej kasty należą.

Nadzwyczajnej i niebywale nisko opłacanej kasty, bo co to jest te skromne 10 tys. na miesiąc? W Warszawie - jak nas poinformowała Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf - za takie pieniądze sędzia nie wyżyje. Chyba że na prowincji, ale i tam musi kombinować. Tu wiertarkę wynieść ze sklepu, tam jakąś elektronikę, albo – jak w tym Ostrowie – pracownika sądowego wykorzystać do prywatnych celów.

Najciężej mają chyba sędziowie w Krakowie, bo tamtejszy prezes Sądu Apelacyjnego - Krzysztof Sobierajski -  musiał biedaczek aż 17 mln z kasy Sądu wyprowadzić – wszystko  ma się rozumieć - dla podreperowania skromnego, domowego budżetu. I wszystko na ekspertyzy. Prezes Sobierajski nie był egoistą  - dzielił się z ludźmi z miasta (i ze wsi)  za co go teraz Ziobro oczernia i pomawia o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Ziobro – znany nienawistnik sędziów, demokracji i wolności obywatelskiej – nawet nakazał prokuraturze z Rzeszowa skierowanie wniosku o pozbawienie sędziego Sobierajskiego immunitetu. Wniosek został skierowany do sądu dyscyplinarnego i tu mi się coś nie zgadza. Bo gdyby ten Ziobro był na prawdę twardzielem, to by wysłał bojówki żeby o 6 rano wyciągnęły Sobierajskiego z łóżka i zawlokły do najbliższej siedziby  pisowskiej bezpieki, czyli CBA. I bez pytania żadnego sądu o zdanie. A tu udaje praworządnego demokratę i pyta sędziów z dyscyplinarki czy może zamknąć ich kolegę? Ale to pewnie dla zmylenia komisji weneckiej takiego praworządnego udaje. Jednak samym sędziom, a zwłaszcza Prezes SN Gersdorf nie uda mu się zamydlić oczu.  Oni wiedzą, że działania Ziobry to atak nie tylko na sądy i sędziów, ale i na samą demokrację, której teraz sędziowie muszą bronić.

Strony: